blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Köpek
 5. Köpeğin Göğüslerinden Kan Geliyor

Etiket: , , ,

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27636

  Selamlar

  Dişi köpeğim (8 yaş) 15 gün önce 11 yavru yaptı çoğu 2 gün içinde olmak üzere 10 eniği öldü sadece 1 eniği kaldı. Bugün farkettim ki göğsünü sıkınca sütle karışık kan geliyor.  Ne yapmam lazım eniklerin ölme sebebi bu olabiir mi.

  #101063

  Merhaba sevgili dostum.

  Doğum sonrası sütte kan olması fizyolojik olabilir fakat subklinik mastitise de işaret ediyor olabilir.Test edilmesi gerekiyor.Anladığım kadarıyla veteriner hekim değilsin.Bu testi en yakın veteriner kliniğine veya veteriner fakültesine giderek yaptırabilirsin.

  O zaman duruma göre antibiyotik uygulaması,kan için transamin uygulaması vs yapılabilir ama dediğim gibi test edilmesi gerekir.

  Bu arada eniklerin ölüm sebebinin bahsettiğin konu ile doğrudan ilişkili olduğunu zannetmiyorum.Biraz daha detaylı bahsedebilirsen belki yorum yapılabilir.

  Geçmiş olsun.Gelişmelerden haberdar edersen sevinirim.

  #101074

  daha iyi bir tanı için Veteriner Hekime göstermelisiniz ama köpeklerde meme içi antibiyotik verilmez süt kanalları meme başına birden fazla noktadan açılır. köpeğinizde büyük ihtimal streptokok mastitisi var son yavruyu kurtarmak için köpeğinize enjeksiyon şeklinde antibiyotik kullanılmasını tavsiye ederim. yüksek dozda başlarsanız iyi olur.

  #101076

  ultrasonla veteriner hekime gösterirseniz köpeklerde doğum çeşitli sebeplerle durabilir eğer içeride yavrulardan biri kaldıysa toksemiye ve ya dediğim gibi mastitie sebep olmuş olabilir

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.