3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    PARIS 2
    Üye

İYİ GÜNLER,

10,5 Aylık sarı renkli golden’ım var. 27/05/2011 tarihinde kenelendi keneleri temizledim fakat koltuk altlarında yaralar oluştu egzama dediler predrol pomat aldım 01/06/11 uygulamak için tüylerini kesince fındık büyüklüğünde şişlik vardı pomatı sürdüm, bu günde kene için ense damlası uygulayacağım, tüm aşıları yapıldı, daha önce 2 kez ense damlası uygulandı ve iç parazit için 1 kez hap yutturuldu. Daha önce egzama görmediğim için emin değilim sizce veterinere götürmelimiyim yoksa tedaviyi kendim birkaç gün daha düzenli bir şekilde uygulamalıyım, bu arada egzama insana geçermi ?

detay
    Üye

Selam, egzama insana bulaşmaz ancak tanıyı veteriner hekim koymadıysa rahatlıkla mantarla karışıtırılabilir. Mantar insanlara bulaşır. Ayrıca kenelerin uzaklaştırılması esnasında kafaları vücutta kalabiliyor, bu olursa komplikasyon oluşabilir. Size tavsiyem köpeğinizi bir veteriner hekime götürün muayene etsin, keneleri kendinizin temizlediğinizi mutlaka belirtin. Ve mutlaka iyi kalite mama yedirin bu aşamada köpeğinize.
    geşmiş olsun.

PARIS 2
    Üye

teşekkürler yaralar pomadla iyileşti fakat dün yenilerinin farklı bölgelerde çıktığını farkettim, ilgimi çekense yeni oluşan yaralar keneleri temizlediğim bölgelerde büyük ihtimalle sizin dediğiniz gibi en kısa sürede veterinere götürsem daha iyi sağolun.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.