blank
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26570

  hocam benim köpeğim kızgınlık döneminde çiftleşme istaginde bulunuyor. kızgınlığını önlemek için kullanabileceğim aşı ,hormon var mı?
  saygılar

  #99929

  Aşagıda bir örneği verilmiştir…

  MEDROXORAL INJ.

  Adı : MEDROXORAL INJ. – Medroksiprogesteron asetat 50 mg

  Tanımı : Dişi köpekler için hormon preperatı’dır. Enjektabl sulu steril bir süspansiyon olan Medroxoral 5 ml’lik her şişede 50 mg/ml medroksiprogesteron asetat içerir.

  İlaç Özellik : Medroksiprogesteron asetat dişi köpeklerde ovulasyon ve östrusun engellenmesi için kullanılan sentetik bir progesteron preperatıdır. Etki mekanizması progesteron ile aynı tiptedir. Direk olarak hücrenin nükleusuna etkir, progesteron reseptörüne bağlanır . Progesteron ve benzerleri gibi oral uygulamadan sonra inaktive olmaz. Progesteron kısa sürede etki ederken medroksiprogesteron asetat vücut sıvılarındaki çözünülürlüğü düşük olduğundan özelliklede subkutanöz veya intramusküler uygulamadan sonra güçlü ve uzun süreli etkisini devam ettirir. İntramusküler enjeksiyondan sonra 2-15. günlerde kanda maximal seviyeye ulaşır. Enjeksiyondan sonraki 95. güne gelindiğinde MPA’nın plazma konsantrasyonu keşif limitinin altına düşer. Karaciğerde metabolitlere ayrılarak öncelikle gayta ile vücuttan uzaklaştırılır.

  Endikasyonları : Dişi köpeklerde östrusun engellenmesi ve baskılanması, metrorrhagia, yalancı gebelik’te kullanılır.

  Doz ve Uygulama : Kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Yalnızca dişi köpeklerde ve subkutanoz uygulama içindir. Dozu her 1 kg vücut ağırlığı için 2 mg medroksiprogesteron asetat’tır. Her bir hayvan için maximum 60 mg medroksiprogesteron asetat verilmelidir. 6 ayda bir tekrar edilebilir.

  Ticari Şekli : 5 ml’lik aliminyum kapsüllü bütil kauçuk kapaklı ,nötral cam şişelerde, enjektabl sulu steril süspansiyon olarak satılır. Beyaz renkteki kartonlarda her biri 5 ml’lik 5 adet şişe bulunur.

  Üretici Firma : Kepro

  Lütfen güncel fiyatlar ve stok durumu için bizi arayınız.

  Link :

  http://biopharm.com.tr/urun_17/MEDROXORAL-INJ.:uid-371

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.