blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Veteriner Hekim Haberleri
 4. Kuyruksuz Doğan Buzağı Şaşırttı
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27911

  Kuyruksuz Doğan Buzağı Şaşırttı

  Manisa’nın Salihli İlçesi’ne bağlı Taytan Beldesi’nde kuyruksuz olarak dünyaya gelen buzağı şaşırttı.

  Haber: Kuyruksuz Doğan Buzağı Şaşırttı

  Manisa’nın Salihli İlçesi’ne bağlı Taytan Beldesi’nde kuyruksuz olarak dünyaya gelen buzağı şaşırttı. Beldede 30 yıldır besicilik yapan Şefik Tunca, ilk kez öyle bir durumla karşılaştığını belirtti. Veteriner Hekim Mehmet Emin Şahin ise, buzağının kuyruksuz olarak doğmasının genetik nedenlerden kaynaklanabileceğini söyledi.

  Salihli’ye bağlı Taytan Beldesi’nde 30 yıldır besicilik yapan 67 yaşındaki Şefik Tunca’nın ‘Papatya’ adlı ineği kuyruğu olmayan bir buzağı doğurdu. Geçtiğimiz günlerde dünyaya gelen buzağıyı görünce şaşıran Şefik Tunca’nın ‘Sümbül’ adını verdiği buzağı, belde halkının ve çocukların ilgi odağı oldu. Kuyruksuz olarak dünyaya gelen buzağının herhangi bir sağlık sorunu olmadığını belirten Şefik Tunca, “67 yaşındayım 30 yılı aşkın bir süredir hayvancılıkla uğraşıyorum, ilk defa başıma böyle bir durum geldi. Geçtiğimiz günlerde doğumunu gerçekleştirdiğimiz inekten dünyaya gelen buzağının kuyruğunun olmadığını gördük. İneklerin sürekli sağlık konusunda bakımlarını yapan veterinerimize durumu ilettik. Şu anda hiçbir sağlık sorunu yok. Tıpkı diğer buzağılar gibi” dedi.

  Salihli’de özel veteriner hekim olarak görev yapan Mehmet Emin Şahin ise, buzağının bu durumunun genetik nedenlerden kaynaklanabileceğini söyledi. Şahin, “Buzağının bundan sonra herhangi bir sıkıntısı olmaz, yani normal bir şekilde büyür. Bölgemizde bu tür olaylara çok seyrek de olsa rastlanıyor” diye konuştu. – Manisa / Salihli

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.