2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar

Selamlar, benim 1 yaşında bir su kaplumbağam var.Bir haftadır bayaa rahatsız.yemek yemiyor.Sol arka bacağında beyazlama oluştu önce.Daha sonra kuyruğunun alt kısmında apse oluştu.Daha sonra apsesi patladı.Sarı renkte akıntı oldu.Apse iyileşti.bacağı da iyileşti.Ancak hala yem yemiyor.Çok ağır hareket ediyor.Suyun içinde yamuluyor yani dengesi bozulmuş gibi.Felç değil ama.Her uzvunu hareket ettirebiliyor.Suyun dışında durmaya çalışıyor. Boyuna boynunu uzatıp ağzını açıyor bizi görünce.Acı çeker gibi ses çıkartıyor.Bu rahatsızlığı ortaya çıkana kadar ses çıkartmıyordu.Sanki yardım ister gibi davranıyor.beslenme eksikliğinden sanırım boynu iyice inceldi. Kaplumbağayı aldığımdan beri REPTİVİT diye vitamin kullanıyorum.Isıtıcı da var.28 derecede duruyor.Suyunu da değiştiriyorum birkaç günde bir.
    Bana yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.Çok üzülüyoruz durumuna. Daha ne yapabilirim bilemiyorum.LÜTFEN ACİL YARDIM…

geçmiş olsun..

anlattığınız belirtilere göre hayvanınız bir enfeksiyona maruz kalmış..enfeksiyon sonucunda apseler oluşması iştahsızlık , vücut kondisyonun düşmesi gibi semptomlar görülebilir..

enfeksiyonu yenebilmek için uygun antibiyotiklerle ( örneğin burdaki gibi ) tedaviye başlamalısınız..aksi takdirde tedaviye geç kalınması istenmeyen sonuçlar oluşturabilir..

iştah düzelmesi tedavinin sonuç verdiğine işaret olur…iştah yerine geldikten sonrada destekleme gıdaları ve ürünler kullanılabilir..

verdiğim örneğe tıkladığınızda ilacın nasıl kullanılacağı gibi durumlar orda belirtilmiştir..

geçmiş olsun..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.