2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar

Muhabbet kuşumu alalı 4 ay oldu 2 aydan beri hasta aldığım yere götürdüm bana bronsit olduğunu sölediler anti soğukalgınlığı ve nezle isimli bir ilaç verdi ve yanında vitamin olarak tonıc vitamin 12 isimli ilacı verdi düzenli olarak suyuna karıstırdım tam iyileşti derken yeniden aynı haline döndü gözlerinin altı şişmiş gibi oldu gözlerinin etrafı pembe renginde ve tüyleri yok ne yapmam gerekiyor yardım edebilir misiniz???

Öncelikle geçmiş olsun…

Anlattığınız semptomlar ve uygulanan tedavi sonrası iyileşmeye baktığımızda solunum yolu enfeksiyonu geçirdiği görülüyor..

Tedavi sonrası tekrar hastalanması hayvanın hala riskli bir ortamda olduğuna işarettir…Yani bulunduğu bölgenin cereyan veya soğuk olması..Bulunduğu kafes ortamında hala mikropların veya virusların olması gibi tehlikeler olduğunu gösteriyor..

Bu nedenle öncelikle kafesin iyi bir dezenfeksiyondan geçirilmesi ve yerinin değiştirlmesiyle başlayabilirsiniz…

Daha sonrada veteriner hekiminize gösterek hayvana uygun bir antibiyotik ve uygun tedavilere girişmelisiniz…

Geçmiş Olsun…

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.