6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    acemitekniker
    Katılımcı

Muhabbet kuşum çok hasta. Önceden çok hareketli olan ve hiç rahat durmayan muhabbet kuşum; şu anda çok durgun, tüylerini kabartıyor, sürekli uyukluyor. Gözleri küçücük oldu. Sanki gözleri sulanmış gibi göz etrafındaki tüyler yapışmış birbirlerine.

Ne yazıkki kuşlardan anlayan, bildiğim iyi bir veteriner hekim de yok. Ne yapmam gerekir, kullanabileceğim bir ilaç var mı? Lütfen Yardım edin.

acemitekniker
    Katılımcı

Çok kötü durumda, baktıkça içim eriyor. Sanırım zehirlemiş. Kurşun kalem ucu kemirmeyi çok seviyordu. Ben de sürekli saklıyordum kurşunkalemleri. Dün pergel kalmış masanın üzerinde, onun ucunu kemirmiş olabilir ya da plastik herhangi birşeyi(mouse un usb ucu siyah sert plastik ile kaplı, onu da kemiriyor bazen), siyah siyah kusuyo. Beyaz perdeye hep siyah birşeyler sıçratmış.

Lütfen acilen yardım edin, zehirlenme belirtisi ise ne yapabilirim? Piwiş’im ölmesin, ben çok bağlıyım ona

eukarbon tablet, 1 tane erit içir…..
    talcit şurup 1 ml içir….
    metpamid şurup 1 ml içir

hayvanları doğasına ve metabolizmasına göre beslemeye çalışın….

acemitekniker
    Katılımcı
    muhammet kertik wrote:
    eukarbon tablet, 1 tane erit içir…..
    talcit şurup 1 ml içir….
    metpamid şurup 1 ml içir

hayvanları doğasına ve metabolizmasına göre beslemeye çalışın….

Muhammet bey ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu üç ilaç birbirinin alternatifi midir, yoksa hepsi aynı anda mı kullanılır. Bir de üç gündür kusuyor ve çok halsiz. Bugün biraz ishali vardı, Avidiare kullandım umarım hata yapmıyorumdur

Bir de hayvanları doğasına ve metabolizmasna göre besleyin demişsiniz, bazen yemini yemek istemiyor, ama ekmeği çok sevdiği için ekmek yiyor. Ben de tamamen gıdasız kalmaması için ekmek yemesine engel olmuyorum. Ekmeği kesip, yem yiyene kadar beklemeli miyim?

Tekrar teşekkürler, Çalışmalarnızda başarılar…

ilaçları eczaneden alacaksınız.günde toplam olarak en fazla o kadar kullanın,sabah öyle akşam,1 ml nin 3 te biri oranında.
    birde o kullandığın ilaca devam et…
    geçmiş olsun…..

acemitekniker
    Katılımcı
    muhammet kertik wrote:
    ilaçları eczaneden alacaksınız.günde toplam olarak en fazla o kadar kullanın,sabah öyle akşam,1 ml nin 3 te biri oranında.
    birde o kullandığın ilaca devam et…
    geçmiş olsun…..

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, yaklaşık 1 haftalık hastalığınn ardından sağlığına kavuştu nihayet. Şu anda çok iyi, yine yaramazlıklarına başladı herşey için çok teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.