blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. LÜTFEN YARDIM EDİN ÇOK ACİL!!!!!!!!
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19892

  Merhaba sitenize yeni üye oldum.Muhabbet kuşumuz mantar oldu.Birkaç gündür ayaklarını çok kötü kemiriyor.Bugün ayaklarına mantar ilacı döktük.Biraz sonra kuş ayaklarına gagasını değdirdi ve zahirlendi galiba.Şu anda çok kötü durumda çok bitkin halde ve sürekli kusuyor.Yem falan yemiyor.Çök kötü bir halde.Acaba ne yapabilirim.Yardım ederseniz çok sevinirim.Yardımlarınızı bekliyorum!!!

  #65795
  ecumbul
  Üye

  Sanırım dün yazmışsınız mesajı. tedavide ne kullanıldı bilmiyorum büyük ihtimal parafin veya ivermectin preparatlarından biridir. fakat her iki durumda da eğer kuşunuz bu ilaçları yutmuşsa zehirlenmiş demektir ki kusması bunun göstergesidir. bu durumda yapılabilecek çok az şey var maalesef hatta ben bu msjı yazarken herşey için geç olabilir. bir veteriner hekime götürülmeli ve midesinin yıkanması gerekir ama bunu yapabilecek veteriner hekim sayısı maalesef çok az. umarım atlatır. yapabileceğimiz bir şey yok gibi görünüyor.

  #65796

  Muhabbet kuşunun midesini yıkayan gördünüz mü?Bunu yapabilecek hekim sayısı çok az değil zaten bunu yapabilecek hekim yok.

  Zehirlenmiş ise kusması iyiye işarettir en azından büyük oranda kana karışmadan atılımını sağlamış olur hayvan.Muhabbet kuşu için tıbbi kömür zehirlenmelerde kullanım açısından daha iyidir.

  Geçmiş olsun sağlıcakla kalın.

  #66023
  ecumbul
  Üye

  evet gördüm ama maalesef türkiyede değil… bunu yapabilecek hekim yok diye kestirip atmanız beni üzdü açıkcası…

  #66084

  Türkiye’de hiçbir hekimin muhabbet kuşu midesini yıkadığını duymadım görmedim bu nedenle söyledim.Cidden bunu yapabilecek hekim yok Türkiye’de.Denemeye kalksalar mutlaka problem çıkar,akciğerine falan kaçar.

  Kaplumbağa hastalıklarından anlayan hekimler bile çok az.Bu nedenle söyledim arkadaşım muhabbet kuşunun sahibi mide yıkatacak hekim aramasın bunun yerine tıbbi kömür kullansın diye.

  Türkiye’de eğer muhabbet kuşu midesi yıkayan bir hekim görürseniz mutlaka haber verin bende görmek ve öğrenmek isterim tüm ayrıntılarını.En azından tedavi alternatifi olarak durur bende.

  Bende sizin kuşun sahibine “yapacağınız birşey yok gibi gözüküyor” demenize üzüldüm çünkü alternatifler her zaman vardır.Bizler hayvan sahiplerinin sorunlarına çare olmalıyız.Bu alternatifler ekonomik ve ekonomik olmayanlar diye ayrılır.Ekonomik olmayan alternatifleri önermeyiz yapabileceğiniz birşey yok deriz ama bu durumda var işte söylüyorum.Tıbbi kömür.

  Muhabbet kuşunun midesinin yıkandığı bilgisine senin sahip olman ve benim bunu duymuş bile olmamam eğer böyle birşey varsa gerçekten araştırmacı bir kişi olduğunuzu ve mesleğinizde kendinizi sürekli yenileyeceğinizi işaret eder.Mesleğinizde çok başarılı olacaksınız anlamına gelir ki mesleğinizde başarılar diliyorum.

  Veteriner hekim olan diyaloğum olan her arkadaşımı seviyorum.Tartışarak bilgilerimizi çok güzel arttırabiliyoruz.Teşekkür ederim ilgilerinizden dolayı.

  Sağlıcakla kalın.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.