blank
 1. Anasayfa
 2. Veterinarium
 3. Veteriner Hekim Mesleki
 4. MAAŞLAR AYIN 2'SİNDE ÖDENECEK
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19694

  Bakanlık’tan bayram müjdesi!
  Maliye Bakanlığı, memur, işçi ve diğer personel için bayram müjdesini verdi.

  Maliye Bakanılığı tarafından yayımlanan genelgede ”personel kanunlarına göre maaş alan memur, akademik personel, işçi ve diğer personeinl 15 Aralıkta ödenecek maaşları kurban bayramı dolayısıyla 2 Aralık 2008 tarihinde avans olarak ödenecek” denildi.

  İşte Maliye Bakanlığı’nın genelgesi

  1- Aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara, 15/12/2008 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakedişler, 657 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesine göre, 2/12/2008 tarihinde avans olarak ödenecektir. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacaktır.

  2- Avansın hesabında ele geçen net tutarlar esas alınacaktır.

  3- Aylıkları banka hesaplarına aktarılan personelin avans tutarlarının ilgili bankalarca zamanında ödenmesi sağlanacaktır.

  4- Verilen avanslar Personel Avansları Hesabına borç kaydedilerek muhasebeleştirilecektir. Ödenen avans tutarları ilgililerin ait olduğu aylık veya ücretlerine mahsup edilecek ve gerekli kanuni kesintiler bu aylık veya ücretlerinden yapılacaktır.

  5- İl dahilindeki mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması gerekmektedir.

  Gereğini arz / rica ederim.

  Kemal Unakıtan
  Maliye Bakanı

  YAŞLI VE ÖZÜRLÜLERİN AYLIK ÖDEMELERİ 3-5 ARALIK’TA

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı tarafından 2022 sayılı yasaya (yaşlı ve özürlü) göre aylık alan vatandaşların Aralık ayı ödeme günleri belirlendi.

  Bilindiği üzere, toplam 1 milyon 250 bin yaşlı ve özürlü vatandaşın aylıklarının her ödeme döneminin 5’inci gününden itibaren 5 gün süre ile doğum tarihlerinin son rakamlarına göre ödeniyordu. Ancak Aralık ayında Kurban Bayramı tatilinin bulunması nedeniyle SGK bu aya mahsus olmak üzere bazı değişiklikler yaptı. Buna göre, ”Aralık 2008 aylık ödeme günlerinin Kurban Bayramı tatiline rastlaması nedeniyle, vatandaşlarımızın mağdur olmalarını önlemek amacıyla, sadece 2008 Aralık ayı aylık ödeme dönemine mahsus olmak üzere söz konusu aylıklar 3-5 Aralık 2008 günlerinde ödenecektir.”

  Aralık ayı ödeme günleri şu şekilde düzenlendi <7b>

  – Doğum yılının son rakamı 0-1-2 ve 3 olanlar Aralık ayının, 3’üncü günü
  – Doğum yılının son rakamı 4-5 ve 6 olanlar Aralık ayının, 4’üncü günü
  – Doğum yılının son rakamı 7-8 ve 9 olanlar Aralık ayının, 5’inci günü ödeme yapılacak

  (CİHAN)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.