15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 34)
  • Yazar
    Yazılar
    edda10
    Üye

Merhaba.Ben bu sene veterinerlik yazmayı düşünüyorum.Ama arkadaşlarım ve hatta dershanedeki 2 rehber öğretmenim yazma dediler.Ama ben hayvanları seviyorum ve bu mesleği severek yapabileceğime inanıyorum.Rehber öğretmenlerimden biri sakın yazma benim arkadaşlarımın bazıları yazdı ama şimdi farklı bir meslek yapıyolar dedi.Öbürü aç kalmak istemiyosan yazma dedi.Ama ben yine de onları dinlemeyip yazmak istiyorum ve bu meslek hakkında biraz bilgi almak istiyorum.Teşekkür ederim

Ben yaklaşık 11 yıllık hekimim ..aşağıdaki rsimlerigörünce hala heyecanlanıyorum…

O nedenle kendin nerde mutlu olacaksan o mesleği seç..

http://forum.veterinerhekimiz.com/forum-616.html

merhabalar aramıza hoşgeldin
    ben bu sene lise 4 e geçtim ve bende vet hekim olmak istiyorum
    bence eğer gerçekten hayvanları seviyorsan onlar iiçn herşeyi yapacaksan bunu göze alabiliyorsan kesinlikle yazmalısın çevrenin dediğine takılma bu senin hayatın sen yaşayacaksın diğerlerinin hayatını etkilemesine izin verme
    ben küçüklüğümden beri vet hekim olmak istiyorum ve bu sorunla senelerce yaşadım ve yaşamaya da devam ediyorum ama ben vet hekimlikten başka bi meslek yapamam mehmet akının verdiği linklerden ilki benim açtığım bi konu bi gözat sende benim gibi yap artılarını ve eksilerini yaz
    sadece çevre istemiyo diye yazmayacaksan çevrenin hayatını yaşa
    seni anlıyorum ya onların dediği çıkarsa diye kuruntular içindedisindir ya da ilerde keşke ailemin çevremin sözlerini dinleseydim dersem diye düşünüyorsundur ben bunların hiç birine kulak asmadım vet hekimliği istiyorum umarım sende en doğru kararı verirsin

edda10
    Üye

aslında hayvanları çok çok seviyorum ve bu mesleği severek yapabilirim ama galiba sizinde söylediğiniz gibi ya dedikleri çıkarsa diye kuruntu yapıyorum

ImraHor
    Üye

merhabalar
    Türkiye’de öğrenciyseniz tıp veya hukuk-yaşlılar için öğretmenlik- okumuyorsanız insanların gözünde pek bir vasfınız olmuyor ne yazık ki.O yüzden bu şartlar altında bu meslekler haricinde bir meslek seçerseniz çoğu zaman şu kelimelerle karşılaşırsınız;tıp neden seçmedin,hukuk olmadı mı,başka meslek bulamadın mı(benim favorim çok duyuyorum),öğretmen olsaydın be yavrum tatili belli maaşı belli vs vs…İşte bu da neden Türk milletinde yüz yılda bir idealist çıktığının kanıtı galiba.neyse o başka konu

Seçimiz ne olursa olsun hakkınızda hayırlı olması dileğimle…

ImraHor wrote:
    merhabalar
    Türkiye’de öğrenciyseniz tıp veya hukuk-yaşlılar için öğretmenlik- okumuyorsanız insanların gözünde pek bir vasfınız olmuyor ne yazık ki.O yüzden bu şartlar altında bu meslekler haricinde bir meslek seçerseniz çoğu zaman şu kelimelerle karşılaşırsınız;tıp neden seçmedin,hukuk olmadı mı,başka meslek bulamadın mı(benim favorim çok duyuyorum),öğretmen olsaydın be yavrum tatili belli maaşı belli vs vs…İşte bu da neden Türk milletinde yüz yılda bir idealist çıktığının kanıtı galiba.neyse o başka konu

size sonuna kadar katılıyorum
    hemşireliği unutmuşsunuz hiç bişi olamıyosan hemşire ol diyorlar
    benim de vet hekimlik hakkında ençok duyduğum bayana göre meslek değil pis meslek yapamazsın doktor öğretmen ol diyorlar
    dediğiniz gibi ailemiz garantisi olan bi meslek istiyor bi öğretmenin kaç saat çalışacağı kaç gün tatil yapacağı bellidir ama vet hekimin değildir
    iyi dilekleriniz için teşekkürler
    VET HEKİM OLACAĞIM )[hr]

edda10 wrote:
    aslında hayvanları çok çok seviyorum ve bu mesleği severek yapabilirim ama galiba sizinde söylediğiniz gibi ya dedikleri çıkarsa diye kuruntu yapıyorum

açıkçası bende endişeleniyorum onların dediği çıkarsa diye ama bunu kimse bilemez bunu sadece zaman gösterecek
    bu arada ygs den lys den kaç puan aldın

ImraHor
    Üye

arkadaşlar siz işinizi iyi yaparsanız o işte her zaman başarılı olursunuz.er yada geç hakettiğinizi alırsınız.önemli olan yaptınız işi layıkıyla yerine getirmektir.tabi hayat şans faktörü de önemli bir etken bunu da göz önünde bulundurmamız lazım ama yine az laf çok iş yapıp yaptığımız işin de en iyisi yapmaya çalışmalıyız.hepimize iyi şanslar

edda10
    Üye
    cefrinnn wrote:
    ImraHor wrote:
    merhabalar

size sonuna kadar katılıyorum
    hemşireliği unutmuşsunuz hiç bişi olamıyosan hemşire ol diyorlar
    benim de vet hekimlik hakkında ençok duyduğum bayana göre meslek değil pis meslek yapamazsın doktor öğretmen ol diyorlar
    dediğiniz gibi ailemiz garantisi olan bi meslek istiyor bi öğretmenin kaç saat çalışacağı kaç gün tatil yapacağı bellidir ama vet hekimin değildir
    iyi dilekleriniz için teşekkürler
    VET HEKİM OLACAĞIM )[hr]

edda10 wrote:

açıkçası bende endişeleniyorum onların dediği çıkarsa diye ama bunu kimse bilemez bunu sadece zaman gösterecek
    bu arada ygs den lys den kaç puan aldın

ygs den 413 puan aldm ya tıp istiodm olmayınca vet düşünüorum mühendislik için yeterli fizik yeteneğine sahip değilim

gayet güzel bi puan yapmışsın inş lys de de güzel bi puan yaparsın açıkçası ben bu kadar puan yapabileceğimi bile sanmıyorum

Murat KUTAY wrote:
    Ben yaklaşık 11 yıllık hekimim ..aşağıdaki rsimlerigörünce hala heyecanlanıyorum…

O nedenle kendin nerde mutlu olacaksan o mesleği seç..

http://forum.veterinerhekimiz.com/forum-616.html

Sizce bu iş için hangi ünv. de okumalıyız? en iisi en geniş imkanlara sahip ve en avantajlı olan yer neresi? uludağ yada istanbul ünv die biliyorum doğrumu?

Bu arada aramıza hoşgeldin edda10

üniversitenin etkisi %10 diyebilirim..tamamen insanın kendisinin meslekle olan sevgisine bağlı ve kendini yetiştirmesine bağlı..

ben burda murat kutaya katılıyorum ama %10 da unutulmayacak bi ihtimal
    şunu söylim pet üzerine okumak çalışmak istiyorsan istanbul ankara uludağ üniversileri iyiymiş çünkü üçününde hayvan hastanesi var hem teorik bilgin oluyor hemde pratik bilgin oluyor çünkü daha çok hasta görüyorsan çiflik hayvanları büyükbaş istiyorsan erciyes selçuk üniversiteleri iyiymiş bu alanda gelişmişler ama bunların ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum çünkü konuştuğum vet hekimler böyle söylüyorlar bbizzat gidip görmedim hepsini konuştuğum vet hekimler hatrı sayılır yani sözlerine inandığım için buraya yazdım

ben pet üzerine istiyorum ankara istiyorum ama uludağ da aklıımda
    uludağın tek kötü tarafı bence hazırlığın zorunlu olması iyi yanıysa hayvan hastanesi ab uyumlu en iyisiymiş

inş yardımcı olabilmişimdir

teşekkürler Murat Kutay.

istediğim yerler oralar zaten ya istanbul ya da uludağ. erciyes pek iç açıcı gelmedi bana.. ankarada okumak zor diolar cefrin bidaha düşün istersen, pratikten çok teori var diyolar..evt son söyledklern üzerine hedefimi teke indirebilirim:D

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 34)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.