15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 34)
  • Yazar
    Yazılar
    Üye

heves söylediklerini biliyorum ankaranın zor olmasının nedeni geçme notunun 70 olması çünkü diğer üniversitelerin geçme notu 50 60 tır
    ben zaten istanbul da yaşıyorum o yüzden istanbul ünisini istemiyorum çünkü gerçekten öğrenciliği yaşamak istiyorum uludağında hazırlık zorunlu 6 sene oluyo bi tek ankara kalıyo yani :)
    zor olsun çok çalışıp başarılı olmaya çalışırım ben yeter ki üniyi kazanayım :d

e başarılar o vakit:)

Katılımcı

ben 2, sınıftayım çok mutluyum yaşasın veteriner fakültesii

Üye

merhabaa.. bugün sabahtan beri yazdıklarınızı inceledim ve son derece heyecanlıyım.. Az önce de üye oldum :) sonuçlar henüz açıklanmadı ama ben veteriner hekim olmayı resmen kafama takmış durumdayım.. yalnız tek kaygım mezun olduktan sonra mesleğimi icra etmekte sıkıntı çekmek.. korkuyorum.. hayvanlardan falan değil, çevremdeki insanların düşüncelerinden .. fazla olumsuz etkiliyorlar. bu da beni kararsızlığa sürüklüyor :/ [hr]

aaslıs wrote:
    ben 2, sınıftayım çok mutluyum yaşasın veteriner fakültesii

ben de eğer kazanırsam gayet mutlu olacağımı düşünüyorum gittiğim okulda.. ama geleceğim için de fazla kaygılanıyorum elimde değil.. pek az kişi olumlu yorumlar yapıyor.. genelde hevesimi kırıyorlar. yardımcı olabilir misiniz acaba..

Üye

gizmo aramıza hoşgeldin
    sonuçlar yarın açıklanacak inş güzel bi puan yapmışsındır
    aramızda bi vet hekim adayı daha katıldı ne güzel :)
    çevredeki sıkıntılardan korkuyorum demişsin bence bu mesleği gerçekten istiyorsan korkma bu seninn hayatın tabiki endişelerin olucak ama bu mesleği icra etmeni engelliyecek kadar olmamalı çünkü o zaman vet fakültesi okumanın ne anlamı kalır
    mesela benim ailemde vet hekim olmamı istemiyor hiç yoktan hemşire ol diyorlar
    ama benim hayalim vet hekim olmak istiyorum ilerde onların dediği çıkar diye endişe bende duyuyorum ki ilerde böylle bişi olursa en azından vet hekimliği ben seçtiğim için benim hatam olduğu için kendime kızarım
    ama ailemi dinlersem onların hayatını yaşarım mutlu olamam
    kurbağahikayesini biliyorsundur iki kurbağa bi kuyuya düşerler çıkmaya çalışırlar sonra çevredekiler çıkamazsın bırak diye ısrarla bağırırlar ve hepsi zıplamayı bırakır biri hariç biri kuyudan çıkmayı başarır çünkü sağırdır bence sende çevredekilerin sözünü dinleme zıplamaya devam et ;)
    en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir vet hekimmlikte mutsuz olabilirsin ama bu senin kararın olacak en azından :)

birde konuya koyulan linklere bi göz at :)

Üye
    cefrinnn wrote:
    gizmo aramıza hoşgeldin
    sonuçlar yarın açıklanacak inş güzel bi puan yapmışsındır
    aramızda bi vet hekim adayı daha katıldı ne güzel :)
    çevredeki sıkıntılardan korkuyorum demişsin bence bu mesleği gerçekten istiyorsan korkma bu seninn hayatın tabiki endişelerin olucak ama bu mesleği icra etmeni engelliyecek kadar olmamalı çünkü o zaman vet fakültesi okumanın ne anlamı kalır
    mesela benim ailemde vet hekim olmamı istemiyor hiç yoktan hemşire ol diyorlar
    ama benim hayalim vet hekim olmak istiyorum ilerde onların dediği çıkar diye endişe bende duyuyorum ki ilerde böylle bişi olursa en azından vet hekimliği ben seçtiğim için benim hatam olduğu için kendime kızarım
    ama ailemi dinlersem onların hayatını yaşarım mutlu olamam
    kurbağahikayesini biliyorsundur iki kurbağa bi kuyuya düşerler çıkmaya çalışırlar sonra çevredekiler çıkamazsın bırak diye ısrarla bağırırlar ve hepsi zıplamayı bırakır biri hariç biri kuyudan çıkmayı başarır çünkü sağırdır bence sende çevredekilerin sözünü dinleme zıplamaya devam et ;)
    en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir vet hekimmlikte mutsuz olabilirsin ama bu senin kararın olacak en azından :)

birde konuya koyulan linklere bi göz at :)

sağol hoşbuldum :) göz attım atmaz mıyım.. her şeyi inceledim. artılar eksiler kısmında mehmet isimli kullanıcı da sağolsun çok iyi bir şekilde bilgilendirmiş.. ygs iyiydi.. yani fena değildi en azından :) lys biyolojim de süper .. herhangi olumsuz bir sürpriz yaşamazsam puanım yeter diye umuyorum.. ama dediğim gibi tek kaygım gelecek.. umarım doğru kararlar veririm :/[hr]
    bu arada benim ailem de yaklaşık olarak seninkilere benzer tepkiler veriyorlar .. bilemiyorum.. ama eğer veteriner fakültesini kazanıp okursam mutlu olacağım bir 5 yıl beni bekliyor demektir :)

Üye

konulra göz atmana sevindim
    mehmet abinin hakkını ödeyemem ben sadece ona cevap yazacağım diye 2 saatimi vemiştim onunkini düşünemiyorum artık kaç saat benim için bilgisayarın başında durmuştur :)
    teşekkürler mehmet abi :)
    zaten ygs bişi değilde lys de fizik kimya insanı öldürüyor :)
    yarın yaz siteye kaç puan alldığını beraber kutlarız güzel puanını :)
    gelecek bize ne getirecek :d

Üye

ayrıca ismen ün yapmış her üniversitenin her bölümü iyi olacak diye bir kaide yok. ben Adnan Menderes üniversitesinin veteriner fakültesinde çok iyi eğitim verildiğini öğrendim. dün gece orada okuyan biriyle konuştum üç dört saat kadar :) uygulama derslerinde fakültenin eksiksiz olduğunu öğretmenlerin de gayet iyi olduğunu söyledi.. bir de bu sıkıntı var hangi üniversitede okuyacağım :) Bursa 6 yıl kasar gibime geliyor
    [hr]

cefrinnn wrote:
    konulra göz atmana sevindim
    mehmet abinin hakkını ödeyemem ben sadece ona cevap yazacağım diye 2 saatimi vemiştim onunkini düşünemiyorum artık kaç saat benim için bilgisayarın başında durmuştur :)
    teşekkürler mehmet abi :)
    zaten ygs bişi değilde lys de fizik kimya insanı öldürüyor :)
    yarın yaz siteye kaç puan alldığını beraber kutlarız güzel puanını :)
    gelecek bize ne getirecek :d

eğer her şey yolunda giderse tabi ki yazarım yarın buraya :) umuyorum her şey güzel olur ..bi uyku ilacına ihtiyacım var sanırım bu gece ..:)

Üye

dediğin gibi ün yapmş üniler iyi diye bişi yok ama neden ünlü olduklarını düşün birde adnan mendereste okuyan biriyle hiç konuşmadım ama çoğu üniden farklı kişilerle konuştum istanbul ankara uludağ iyi diyorlar mesela uludağla istanbul üniversitesinin birlikte klon çalışması var ama diğer ünilerde yok bu üç ünininde hayvan hastanesi var daha çokpratik yapıyorsun birde uludağ üniversitesindeki hastane ab uyumlu bu yüzden ünlüler ötekiler normal vet fakültesi pek öne çıkmamışlar tabi bu üç üni pet üzerine daha iyi
    üni tercihi ayrı bi konu zaten allah kolaylık versin ne diyeyim
    bu gece uyumazsan burdan konuşabiliriz ama cevapları geç yazabilirrim

Üye
    cefrinnn wrote:
    dediğin gibi ün yapmş üniler iyi diye bişi yok ama neden ünlü olduklarını düşün birde adnan mendereste okuyan biriyle hiç konuşmadım ama çoğu üniden farklı kişilerle konuştum istanbul ankara uludağ iyi diyorlar mesela uludağla istanbul üniversitesinin birlikte klon çalışması var ama diğer ünilerde yok bu üç ünininde hayvan hastanesi var daha çokpratik yapıyorsun birde uludağ üniversitesindeki hastane ab uyumlu bu yüzden ünlüler ötekiler normal vet fakültesi pek öne çıkmamışlar tabi bu üç üni pet üzerine daha iyi
    üni tercihi ayrı bi konu zaten allah kolaylık versin ne diyeyim
    bu gece uyumazsan burdan konuşabiliriz ama cevapları geç yazabilirrim

merhaba tekrar.. :) sen mesaj atmışsın ama dün gece görüntülenmedi kusura bakma cefrinnn.. sabah ezanından sonra uyudum o ayrı :)[hr]
    ha sahi.. bu arada puanım pek fazla iç açıcı değil.. ama her şeyin hayırlısı tabi ki.. Allah’ıma şükürler olsun.. kurtuldum neticede.. mf3te 429 puan yapmışım, kırk yedi binlerdeyim..

Üye

vavvvvvvvvvv çok sevindim çok güzel :)
    429 un nesi kötü en yükseği ankara o bile 85 binlerdeki kişi girebiliyor 47 bin nerde 80 bin nerde :d
    tercihlerinin hepsini veterinerlik mi yazıcaksın :)[hr]
    edda bu arada sen kaç puan yaptın vet hekim adaylarının puanlarını görelim :)

Üye
    cefrinnn wrote:
    vavvvvvvvvvv çok sevindim çok güzel :)
    429 un nesi kötü en yükseği ankara o bile 85 binlerdeki kişi girebiliyor 47 bin nerde 80 bin nerde :d
    tercihlerinin hepsini veterinerlik mi yazıcaksın :)[hr]
    edda bu arada sen kaç puan yaptın vet hekim adaylarının puanlarını görelim :)

ya tümüne veteriner fakültelerini yazmam herhalde.. çünkü çok az yerde var ayrıca otuz tane hak neticede..:) ama düşündüğüm ne varsa sanki hiç düşünmemiş gibi reset atılmış haldeyim sanırım:)

Üye

haklısın 30 tercih yapıyorsun ama 17 tane vet fakültesi var
    bi kere hepsi iyi değil hadi yedisini elesen 10 tercih yapsan gerisi ne olucak :)
    bide başka bölüm yazarsan başka bölüm çıkarsa çokkk kötü olur
    bence tercihleriinde doğru kararı ver ne istediğini düşüün bide bi hocadan yardım alırsan daha iyi olur
    bugün itibariyle artık sıra bana geçiyo ben ne yapcam ya 1 nisanda ygs varmış şaka gibi :d

Üye
    cefrinnn wrote:
    haklısın 30 tercih yapıyorsun ama 17 tane vet fakültesi var
    bi kere hepsi iyi değil hadi yedisini elesen 10 tercih yapsan gerisi ne olucak :)
    bide başka bölüm yazarsan başka bölüm çıkarsa çokkk kötü olur
    bence tercihleriinde doğru kararı ver ne istediğini düşüün bide bi hocadan yardım alırsan daha iyi olur
    bugün itibariyle artık sıra bana geçiyo ben ne yapcam ya 1 nisanda ygs varmış şaka gibi :d

kafam fazla karışık yahu.. tabi ki bi hocadanhatta birkaç hocadan yardım alacağım.. artık hayırlısı ne ise o olsun.. bu arada ben bizden sonrakilerde ygs-lys sisteminin kalkacağını duymuştum ama yanlış kaynakmış herhalde.. sana çook çok başarılar dilerim arkadaşım :) umarım verimli bir yıl geçirirsin..

Üye

bencede hakkında hayırlısı ne ise o olsun
    ben ygs lysnin kalkacağını duymadım ama isme göre kitapçık kalkacakmış onu biliyorum zaten türkiyedekii sınav sisteminden bi halt olmaz her sene sistem değişir mi arkadaş resmen1.700.000 öğrenciyi yakıyolar biz bu ülkenin geleceğiysek bize bunları yapmaya hakları yok gelecektede biz onları yakarız bu ne be :)
    hani şifre vardıı ne oldu 1 hafta haber oldu mahkeme oldu sonra ne oldu hiççççç hala o adamlar işine devam ediyo niye istifa etmiyolar yok arkadaş türkiyede koltuk sevdası hiç bitmiyo :d

valla bu senenin verimli geçeceğini hiç sanmıyorum şurda bi ay kaldı ben daha ygs konularını bitirmedim :( beş gündür ders çalışmıyorum çok kötüyüm

15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 34)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.