blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Kanatlı Hayvanlar
 5. muhabbet kuşu (acil bilgilerinize ihtiyacım var !)
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25458
  chidori
  Üye

  merhabalar sitenize yeni üye oldum sizlere bir sorum olacak;
  kuşum erkek muhabbet ve önceden bıcır bıcır konuşması ve nereye çağırsam gelmesine rağmen elimle uzaktan çağırıyorum gelmiyor ben yanındayken hiç konuşmuyor şuan bu yazıyı yazarkende o salonda ben odamdayım sesi geliyor odama ve şuan yine bıcır bıcır ben varken mi konuşmuyor bana mı küstü anlamadım..
  tüyleri sürekli kabarık halsiz sessiz duruyor nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı oynuyor bu bi hastalık mı ne yapmam gerekir lütfen yarım edin..
  Teşekkürler…

  #98202

  Merhabalar.

  Muhabbet kuşları sahipleri ile yakın ilişkinler kuran ve cana yakın hayvanlardır.Bu nedenle size ilgi gösterir ve sizden ilgi beklerler.Bu nedenle ilgilenmediğiniz zamanlar olduğunda,ilgilenmesi gereken başka durumlar olduğunda (yavru,dişisi,oyuncakları vs…) ve hastalandıklarında sizinle ilgilenmeyebilirler.

  Uzun uçuşlardan sonra kuyrukları aşağı ve yukarı sallanır.Yorucu bir faaliyet sonrası kuyruğun bu şekilde sallanması normal kabul edilir.Nefes alışverişi normale dönünce sallanmanın azalması gerekir.Akciğer problemi yaşayan muhabbet kuşlarında fiziksel aktivite olsun yada olmasın kuyruk devamlı sallanmaktadır (bronşit vs..).Bu durum tedavi edilmelidir.

  Geçmiş olsun.

  #98203
  chidori
  Üye

  teşekkür ederim kafesinde iki tane oyuncağı var ama artık onlarlada eskisi gibi oynamaz oldu sürekli şişiriyor kendini uyuklama halleri eksiki gibi ilgilenmiyor bizimle erkek olduğu için çiftleşme isteği gibi dönemlerinde böyle yapma olasılığı var mı ?

  #98205

  Hayır.Bu tipik hastalık semptomları.Genellikle soğuk algınlığında tüyleri kabartma,isteksizlik,uyuklama halleri görülür.Başka hastalıklara da işaret edebilir bilemiyorum çünkü neler yedirdiğiniz,ilaçları,dışkı durumu vs hakkında bilgi sahibi olmak lazım.

  #100952

  merhaba ben kararsız biriyiım muhabbet kuşu almak istiyorum ama hem korkuyor hem seviyorum arkadaşımın var ondan esinlendim ama onunda dün kuşu öldü ben elime almaya yeni başlamıştım arkadaşımın kuşunu ama arada korkuyodum acaba başka tür kuşmu alsam ama sadece muhabbet kuşlarını seviyorum ilk aldığımda ele alışkın olmaya bilirmış uça bilirmiş ama ben uçmasını istemiyorum çünkü korkuyorum ama bazende seviyorum napcağımı bilmiyorum nolur bana yardım edin ama ben muhabbet kuşunu hem seviyorum hem korkuyorum

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.