blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. muhabbet kuşum için yardım
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26287

  merhaba,10 aylık bir erkek muhabbet kuşum var bundan 2 ay önce ayağı incindi sanırım,tüneğinde duramıyor dengesini sağlayamadığı için sürekli düşüyor.kafesinden çıkarıp yere bırakıyorum bacaklarını iki yana ayırıyor hep sağ bacağının üstüne ağırlığını veriyor yatarken,uçmayı ve ötmeyi bıraktı.uçarken dengesini sağlayamadığı için sürekli düşüyordu,gagasıyla ayak tırnaklarını tutup çekiştiriyor.2 ayrı veterinere götürdüm ama anlamadılar.çok üzülüyorum,yem yemesinde bir problem yok.multi mineral ve b vitamini veriyorum gün aşırı,lütfen cevap yazın

  #99768

  Geçmiş olsun..

  Anlattığınız belirtiler uyarında kas veya dokulara dejeratif olaylar meydana gelmiş

  Tedavi olarak ta rejenerasyonu sağlayıcı preparatlar kullanılmalıdır..

  Aşağıda örnek olarak verdiğimiz jeli kullanarak çokta geç kalınmadıysa bölgede rejenerasyonu sağlayabilirsiniz..

  ÖRNEK

  Endikasyonları:
  Heparinoid; antikoagülan, fibrinolitik, enflamasyon ve ödemi hafifletici ve bağ dokusu rejenerasyonunu süratlendirici etkilere sahiptir. Flebit, tromboflebit, travmatik sebeplerle oluşan ekimoz, ödem ve hematomların tedavisinde; sert nedbelerin yumuşatılmasında kullanılır.

  #99777

  ilk önce teşekkür ederim. Birşeyi anlayamadım,yazdıklarınız ilaç ismi mi eczanelerde bulabilirmiyim ve nasıl kullanmam gerekiyor.açıklarsanız çok sevinirim. tekrar teşekkür ederim Murat bey[hr]
  örnek olarak vermişsiniz zaten gözden kaçırmışım kusura bakmayın,yardımlarınız için tekrar teşekkürler,umarım işe yarar,eski canlı haline dönmesini çok istiyorum.

  #99907

  geçen ayın 29 undan beri söylediğiniz ilacı ayaklarına sürüyorum ve vitamin takviyei yapıyorum aynı zamanda ama çok fazla bir değişiklik yok,tüylerini kabartıp silkelenirken bile yuvarlanıyor dengesini kaybedip,ne kadar sürebilir bu durum,ayağının iyileşmesi ve eski haline dönmesi çok uzun sürermi 3 aydır böyle sürekli vitamin veriyordum ama ayağına bişey sürmüyordum.hatta 5 gün boyunca,bemiks,lincocin ve prednol ampullerini suyuna karıştırıp damlalıkla içirdim.lütfen yardımcı olun.

  #99909

  Sinirlerde harabiyet meydana gelmişse rejenerasyonu çok zordur ve uzun zaman alır..Kaslardaki ise genellikle 20-30 gün kadar sürer rejenerasyon..tabi olası bir neden de çıkık meydana gelmiş olabilir..o nedenle muayene edilmeden bu teşhisi koymak ta zor..çıkık varsa mutlaka müdahale gerekir..

  #99921

  çıkık olsa bacağını tamamen hareket ettiremez değilmi? refleksi olmazdı heralde,ama bacağına ilaç sürerken ayaklarıyla elimi itiyor her ikisiylede. o yüzden çıkık olma ihtimali düşük diye tahmin ediyorum.bide sadece avcılarda i.ü veteriner fakültesinde muhabbet kuşlarına tam anlamıyla bakılıyor,normal veteriner anlamıyor yada bakmıyor.ben sarıyerde oturduğum ve arabam olmadığı için o kadar yol onu perişan eder daha kötü olur diye korkuyorum.bildiğiniz ve önerebileceğiniz bir veteriner varmı acaba.Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.