blank
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24049

  merhaba arkadaşlar yavru muhabbetimin ölümünden sonra bir muhabbet daha aldım. Satan kişi bana yaklaşık 3-4 aylık olduğunu söyledi.benpek inanmadım gagasındaki burnunun rengi mavi yada açık menekşe gibi belki lila. kaç aylıkta burnunun renginden erkek yada dişi olduğu anlaşılır?? hem bir de ilk geldiğinde 1 hafta boyunca hiç ısırmadı kendisini sevmeme izinde verdi her gün onunla ilgilendim aynı şekildede devam ediyorum fakat bu bir kaç gündür özellikle akşamları ısırmaya başladı agresif davranıyor! ben bilmeden bişey mi yaptım yoksa doğasında mı var? ısırmaması için ona nasıl davranmam gerekiyor?ne kadar sürede alışır ve konuşur yardımcı olabilirseniz çok sevinirim…

  #89738

  Merhabalar.

  Uzman olmayan kişiler sadece kuş yetişkinliğe eriştiği zamandan sonra (6 ay) burun rengine bakarak kuşun cinsiyetini anlayabilirler.Biz yavru iken de anlayabiliriz.

  Kuş agresif davranabilir.Yeni olduğu için,ortamı yadırgadığı için,korktuğu için vs olabilir.Alıştıkça düzelecektir.Kafesi sarsmayın,altına tül geçirin,yemlikleri bu tül seviyesinin altına yerleştirin,yem yerken etrafı görmesinler.Çünkü en ufak hareketlerden bile huylanabiliyorlar.Alışana kadar bu şekilde idare edersiniz.Kafesinde rahat olsun.

  Size alışması,konuşması tamamen size bağlı bir durum ama konuşması için en az 6 ay var.Tabi sıkı antremanlar yaptırmanız ve severek,oynayarak kendinize alıştırmanız gerekir.

  #97476

  bazen benimle oynar bazen benden kaçar bazende ısırırr. yardımınız için teşekkürler umarım bana alışır.

  #97477

  Siz ona iyi davranırsanız size mutlaka alışır.Ben 20 yıl muhabbet kuşu besledim,eğittim,konuşturdum.Sizin sevginize mutlaka karşılık verir.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.