1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi
  3. Veteriner Hekimlere Sorun
  4. Ne yapıcağımızı bilmiyoruz...
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    musekin
    Üye

Lütfen bize yardım edin Kedimi traş için veterinere götürdüm. Birsüre sonra onu almak için geri gittim. Deli gibi miyavlıyordu. Eve getirdiğimizde yürüyemiyordu ve çok kalın bir şekilde miyavlıyordu. Kusuyordu ve gözleri ayrık gibi bakıyordu… Sanırım göremiyor… Çok ama çok endişeleniyoruz. Lütfen bize yardım edin ne yapabiliriz?

musekin wrote:
    Lütfen bize yardım edin Kedimi traş için veterinere götürdüm. Birsüre sonra onu almak için geri gittim. Deli gibi miyavlıyordu. Eve getirdiğimizde yürüyemiyordu ve çok kalın bir şekilde miyavlıyordu. Kusuyordu ve gözleri ayrık gibi bakıyordu… Sanırım göremiyor… Çok ama çok endişeleniyoruz. Lütfen bize yardım edin ne yapabiliriz?

iyi günler
    böyle girişimlerde mutlaka sedatifler uygulanır. yan etkilerin gecmesi bazen 1 günü aşabilir düzelecektir.

Ergin Dinç Akr. Vet. Hek.

musekin
    Üye

Teşekkürler… Şimdi daha iyi.

armi17
    Katılımcı

Anestezinin birinci aşamasında kullanılan atropin in yan etkilerinden biride görmede bulanıklıktır. İkinci aşamasında meslektaşımında
    dediği gibi bir sedatif olan xylazin in yan etkilerinden biride kusma refleksidir. Yani bu yan etkilerin hepsi normaldir. Değerli
    meslektaşımında dediği gibi bu gibi yan etkiler bazen 1 gün sürebilir. Zaten dediğiniz gibi kedinizde düzelmiş.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.