blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25911
  thebaba
  Üye

  merhabalar.
  öncelikle durumdan bahsedeyim ve çaresizliğimi anlatayım.
  terrier cinsi 17 yaşı içerisinde bir köpeğim var.
  köpeğimin 1 hafta önce pazar günü hafifçe başlayan şimdi ise ağırlaşan bir iştahsızlık durumu var. arka ayağaında bir eklem sorunu var. ayrıca kanser hastası. bir çok sorun var. elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. tedavilerini yapıyoruz. evde besliyoruz ve tüm bunlara rağmen.
  benim sorucağım soru iştahını açmak için ne yapmalıyız, çünkü vücudu çöktü. ağızdan sıvıyla ve zorla besliyoruz. kesinlikle yemeklere yaklaşmıyor, yemek istemiyor, suyu az içiyor. anal bölgesinde 5 yıldan beri devam eden sürekli bir kanser kanaması var.
  eğer işatahını yerine getirmek için bir tavsiyede bulunursanız çok seviniriz. yoksa herkesin dediği gibi uyutmaktan başka çaremiz kalmıyacak…

  #99312
  thebaba
  Üye

  arkadaşlar tavsiyesi olan yok mu yaa

  #99316

  merhabalar…

  geçmiş olsun…

  öncelikle şunu belirteyim : iştahsızlık bir semptomdur, hastalık değildir..yani eğer bir hayvan iştahsızsa bir nedeni vardır…mutlaka bu nedeni bulmak ve ona göre tedavi uygulamak yerinde olacaktır..iştahda kendiliğinden düzelecektir..

  kanserin yayılmacı bir tür olup olmadığını bilmemekle beraber genel durumdaki kötüleşme vücudun diğer organlarınında bundan etkilendiğinin gösteriyor..ayrıca yaşlılık sorunuda hastalığın yenilmesinde önemli bir güçlük gibi görünüyor…

  iştah artırıcılar veya sevdiği yiyeceklerle geçici süre için iştah sağlansa da sonuçta esas hastalığın bulunması daha yerinde olacaktır..

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.