blank
 1. Anasayfa
 2. Veterinarium
 3. Veteriner Hekim Mesleki
 4. ÖDP'li tek belediye başkanı Veteriner Hekim
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20901

  ÖDP’nin tek başkanı iddialı
  Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Türkiye’de sadece Hatay’ın Samandağ İlçe Belediyesi’ni kazandı.
  [img]http://i.radikal.com.tr/644×385/2009/04/01/fft5_mf147721.Jpeg[/img]
  Belediye Başkanı seçilen 41 yaşındaki Mithat Nehir, güç birliğiyle seçimi kazandığını, Türkiye’nin ÖDP farkını Samandağ’da göreceğini söyledi.

  Samandağ İlçesi’nde serbest veteriner hekim olarak çalışan 3 çocuk babası Mithat Nehir, yerel seçimler öncesinde eşi Hülya Nehir’in DSP’den Samandağ Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu, kabul edilmeyince ÖDP’den aday olduğunu söyledi. 19 bin oydan 7 binini alarak başkanlık koltuğuna oturan Nehir, sonucun kendisi için sürpriz olmadığını belirterek, “Çok iyi bir ekiple çok ciddi çalışma yaptık. Bu sonucu bekliyorduk başkası için olabilir ama bizim için sürpriz olmadı” dedi. İlçenin gelişmemesine hep üzüldüğünü anlatan Nehir, şöyle konuştu:

  “İlçemizde bu duruma itiraz eden insan topluluğu oluşturduk. Bu topluluğa da ‘Samandağ Yerel Çalışma Topluluğu’ ismini verdik. O platformdaki arkadaşlarımızın çok yoğun çalışması oldu ve bunlar da iyi sonuç verdi. İlçenin acil sorunlarının başında gelen yollarımızın yapılmasını sağlayacağız. Türkiye’nin en güzel sahiline sahibiz ama turistimiz yok. Bu nedenle sahil düzenleme projesini hayata geçireceğiz. Böylece Türkiye, ÖDP farkını Samandağ ilçesinde görecek.”

  Nehir, bir partinin Türkiye’deki tek belediye başkanı olmasının kendisine ayrı keyif verdiğini, ancak daha çok belediye başkanlığını arzu ettiğini ekledi.
  http://www.radikal.com

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.