blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Olgu yazdım yardım bekliyorum
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25308

  bir arkadaşım dedi ki ”bende bir kırmızı kuyruk jako var veterinerlik fakültesine götürdüm cinsiyeti ve yaşı için bunun için tahlil veya ameliyatla belli olur dediler mantar sorunu için tahlil yaptırdım sorun yok fakat çok küçük pul ve tüy çok döküyor evde çocuklar ve hanımla sorun yaşıyorum ben bunu emekliliğimin ilk maaşıma oldım aramız iyi doktordan fısfıs aldım AVİSRAY sıktığımda bana kızıyor vitamin için suyuna ACTİV PLUS W katıyorum . STRAWBERRY SHORTCAKE VİTAMİN yemi hiç yemiyor . tüy sorunum için ne yapabilirim elma sirkesi ile su karıştır dediler yaptım fısfısla . banyoya götürdüğümde korkuyor fakat alışınca sıyu seviyor başına doğru su tutunca gözlerini kapatıyor hoşuna gidiyor ben korkuyorum bir zarar veririm diye bana biraz bilgi verirsen sevinirim saygı ve sevgilerimle”

  Bu deri problemi için ne yapabiliriz?[/u]

  #97649

  Merhabalar ….

  Öncelikle bu tür deri semptomlarına hiç bir veteriner hekim hastalık şudur tedaviside şudur diyemez…

  Size söylendiği gibi en doğrusu tahlil yaptırmak ve ona göre bir tedavi uygulamktır…

  Deri hastalıklarında ilk semptom zaten tüy dökülmesi ve kabuklanmadır..Bu türde semptom gösteren yaklaşık 100 hastalık vardır..Bunun yanında beslenme ilgili problemler ( dengesiz beslenme vs) , stres gibi faktörlerde bu tür semptomlara neden olabilir..Bunun içim her duyulanı denemek yerine teşhis sonrası tedavi uygulamak yerinde olacaktır..

  Saygılar…

  #97796

  [align=justify] kesiblikle katılıyorum ampirik tedavileri uutun problem ya dengesiz beslenmedir kiş bu gibi durumlarda cogu zaman oyledir tavuk ile beslemeyi bırakın …yada iz element eksikligi vardır..activate deneyin[/align]

  #97804

  teşekkürler hocam

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.