blank
 1. Anasayfa
 2. Ders Notları
 3. Ders Notları ve Faydalı Bilgiler
 4. Oss - Dgs Sınavsız Bulgaristanda Eğitim
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24735

  ÖSS ŞARTI ARANMADAN

  BULGARİSTAN’DA EĞİTİM..

  Bulgaristan üniversitelerinden mezun olan öğrenciler hem mezun oldukları üniversitelerden hem de Avrupa Birliği’nin diplomasını almaya hak kazanacaklar…

  Türkiye dahil bütün Avrupa ülkelerinde ve dünyadaki birçok ülkede çalışma hakkı…

  Alınan diplomaların Türkiye’de denkliği var!!!

  İstanbul’a sadece 6 saat uzaklıkta…

  Sadece lise diplomasıyla üniversiteli olma ayrıcalığı…

  Türkiye’den mezun olan meslek yüksek okulları öğrencilerine DGS sınavı olmaksızın lisans olarak tamamlama şansı…

  Üniversitede birçok dilde eğitim görme olanakları…( İngilizce-Fransızca-Almanca….)

  Alan ayrımı olmaksızın bölüm seçme imkanı…

  Bölümlerimiz….

  Mekatronik Müh. TIP
  Makine Müh. Eczacılık
  Endüstri Müh. İşletme
  Elektrik Müh. Hukuk
  Tekstil Müh. Gazetecilik
  İnşaat Müh. İşletme

  Vb. gibi birçok alan ayrımı olmaksızın özgürce seçebiliceğiniz bölümler…

  Erken kayıt ve grup indirimlerinde yararlanabilirsiniz… HAYDİ ÜNİVERSİTEYE….

  Aylık ortalama gıda ve ulaşım giderleri ?
  Öğrenciler gıda olarak planlamaları uygulamaları türkiyeden getirip kendileri yapıp yemektedirler dışarıda yemek yemeyip tasarruf yapanlar grubu diyoruz bunlara isterlerse dışarıda da yiyebilirler birçok türk lokantası dürüm evi yada simitsarayı gibi yerler mevcuttur.ücretlerde pahalı değildir. Ulaşım ise yurtların hepsi okula en fazla yürüyerek 5 dakika olan yerlere inşaa edilmiştir. ulaşım ücreti vermemektedirler okula gidiş gelişlerde fakat eve çıkıp uzak yerlerde ucuza oturan arkadaşlar ise 20 TL ye aylık öğrenci pasosu çıkarıp tüm otobüslere sınırsız binebilmektedirler.

  Yıllık okul ücretleri,taksit sayısı ?
  Yıllık okul ücretleri okuluna, bölümüne göre değişmektedir. Üniversiteler bölümünden okullarla ilgili tüm detayları bulgabilirsiniz.Normalde 2 taksit şeklinde ödemektedirler fakat kendi öğrencilerimize 3 taksit şeklinde de ödettirebiliyoruz.

  Üniveriste Harçlarının ne şekilde ödeneceği ( Kayıttan önce mi ? sonra mı ? )
  Öğrenci bulgaristana geldiği zaman ilk taksiti yanında getirir bizimde refaketliğimiz eşliğinde okula ödemektedir. 1. taksit ilk geldiğinde 2. taksit ise ondan 6 7 ay sonra ödenmektedir.İstenildiği taktirde 2.taksidi de 2. ye böldürebiliyoruz toplam 3 taksit şeklinde de ödemiş olabiliyorsunuz.

  Her bölüme denklik veriliyor mu ?
  Bizim anlaşmalı olduğumuz tüm okullara denklik verilmektedir.Zaten buraya gelişte herkes için ilk istek denkliktir onun için sadece denklik verilen okullara kayıtlar yapılmaktadır bu okullardada türkiyede bulunan tüm bölümler mevcuttur ve denklik verilmektedir.İnanılmaması durumunda elindeki denklik kaidini gösterebilir yada Y.Ö.K genel merkezini arayip sorabilirler evet var cevabını alacaklardır.

  Ulaşım şekli ( tren,otobüs ) ulaşım ücretleri ?
  Ulaşım şekli otobüs ile istanbula 7 saat uzaklıktadır otobüs ücreti 40 TL dir. Aynı firmayla hataya kadar da isterse gidebilmektedir.
  Tren ile seyehat istanbula 12 saatte gitmektedir trende odalarda yataklar mevcuttur türkiyeye giderken dağların arasından yeşillik ve ormanlığın içinden gezerek gitmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

  Öss girme zorunluluğu varmı ?
  Öss şartı aranmadan sadece lise diploması ile istediği bölümde ve üniversite okuyabilir.

  Her öğrenci istediği bölümü seçebilir mi ? Örneğin, sözel bölümü mezunu bir öğrenci tıp veya eczacılığı seçebilir mi ?
  İmamhatip-düz lise-fen veya anadolu lisesi-sağlık meslek -turizm meslek liseleri mezunları hiç farketmez istediği bölümü okuyabilmektedir.Bölümler öğrenci alımında bazı kriterler aramaktadır örneğin mühendislik okumak isteyen bir öğrencinin lisedeki yıl sonu notu ortalamalarının fizik 3 matematik 3 biyoloji 3 olması gereklidir.

  Meslek Yüksek Okulları için Detaylı Bildirim ;Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimiz gördüğü dersleri saydırıp iki veya üçüncü sınıftan sınavsız olarak başlama fırsatlarına sahiptirler.Türkiye’de Meslek Yüksek Okulunu bitiren arkadaşlarımız çok yoğun sınav stresi yaşamaktadırlar. Öss stresini ikinci kez yaşamak istememek herkesin tercihi olur.Bunu yaşamamak isteyen öğrenciler için Bulgaristan’da eğitim tüm olanakları sunuyor.Şu anda Türkiye’den gelerek ikinci veya ikinci sınıfın yarım dönemini okuyup üçüncü sınıftan başlayan örnek olabilecek birçok öğrenci arkadaşlarımızda öğrenimini hala buradaki üniversitelerde sürdürmektedir.DGS sınavına gerek kalmadan bu fırsatlar önünüzdeyken kaderinizi değiştirmek tamamen sizin elinizdedir.Bulgaristan üniversitelerin kayıt için gerekli evrakları toparlaması halinde bize teslim ettiğiniz günden itibaren 2 buçuk ay içerisinde sonuçlanarak vizesini çıkarıp gelebilir.Mühendislikler için lise transkriptinde matematik fizik kimya notlarının hersene ortalamasının en az 3 olması gerekmektedir.Tıp ve eczacılık içinde fizik ve kimya notlarının en az 3 olması gereklidir.

  Bulgaristan Universiteleri ve Fiyat Listeleri;

  Sofya Teknik Universitesi
  Sofya Tıp Universitesi
  Sofya St.Kliment Ohridski Universitesi

  Detaylı Bilgi İçin… http://www.egitimbulgaria.com

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.