blank
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18232

  Barbados doğumlu yetenekli şarkıcı Rihanna için hareketli ve şaşırtıcı bir yıl oldu. 2005’in en sevilen single’larından büyüleyici “Pon De Replay”i kaydetmenin yanısıra etkileyici Barbadoslu kişiliğiyle kitlelerin gönlünü fethetti.

  Def Jam Records, Rihanna’nın ilk albümü Music of the Sun’ı piyasaya çıkardığı zaman bu genç kadının bir tek-hit mucizesinden öte olduğu belliydi. Rihanna, soul müziğin hakim olduğu yıllardaki Motown Sisters’ı andıran bir iş ahlakıyla dünyayı dolaştı.

  2005’te Rihanna’yı Gwen Stefani ile mikrofonu sallarken, Japonya’da kalabalıkları terletirken, Los Angeles’ta dergi kapaklarına poz verirken ve Bring It On Yet Again’de ilk kez bir filmde rol alırken gördük. Barbados’un St. Michael bölgesinde yaşadığı sakin hayattan çok uzaktı bunlar. Robyn Rihanna Fenty müzik kariyerine giriş sürecinden alnının akıyla çıktı. Ve şimdi ikinci albümü A Girl Like Me’nin çıkışıyla bunu yeniden yapmaya hazırlanırken 2006’nın ona getireceği her şeye hazırlıklı.


  ”2005 bana bu rüyayı gerçeğe dönüştürmek için gereken azim ve sorumluluğu öğretti. Bütün gün süren provalar, antrenman, okul, röportajlar, klip çekimleri için sabahın 5’inde uyanmak; bunlar bana hep büyülü geliyordu ama ağır bir iş.”


  “Geçen yıl boyunca yanımda çoğu kez benim yaşımda kimse yoktu. Bu albümün kaydını yaparken yaşıtım olan kızlarla özel bir sohbet yapıyormuşum gibi görünmesini istedim.” diyor 18 yaşındaki şarkıcı. “Genç olduğumuz için karmaşık olmadığımız düşünülüyor, ama bu doğru değil. Hayatla, aşkla, kırık kalplerle bizden birkaç yaş büyük bir kadın gibi aynı şekilde başa çıkıyoruz. A Girl Like Me’de amacım genç kadınların söylemek istediği ama nasıl söyleyeceğini bilemediği birçok şeyi dile getiren şarkılar bulmaktı.”

  Rihanna, dinleyenlerin DJ’ye bir kere daha çalması için yalvaracakları yeni bir single’la döndü. Jason Rotem’in yapımcısı olduğu “S.O.S.” bu yıl yaz sıcağını erken getiriyor. İnsanı büyüleyen ritmi ve baştan çıkaran melodisiyle “S.O.S.” duygu yüklü bir gençlik aşkı şarkısı yaratmak için Soft Cell’in 80’lerin klasiği “Tainted Love”ındaki elektro-funk’ı kullanıyor.

  Bir sanatçı olarak ilerlemeye odaklanan Rihanna, kalp acısı üstüne “Unfaithful” adında büyük ilgi uyandıran bir şarkı kaydetmiş. Aynı plak şirketindeki arkadaşı Ne-Yo ve Stargate tarafından yazılan şarkı bir taraf aldatmaya başlayınca bozulan bir ilişkinin trajik öyküsünü belgeliyor. Ama bu olayda aldatan kişi kız.

  Belki de en şaşırtıcı şarkı, rock’un ada ritmiyle buluştuğu “Kisses Don’t Lie.” Yapım şirketi SRP, Karayip ögeleriyle elektro-gitar ve büyüleyici bir bas karışımı kullanmış. “Barbadoslu olduğum için bu kadar çok rock müziği duymamıştım.” diye itiraf ediyor Rihanna. “Gwen’le turne yapmak bakış açımı değiştirdi. Bu projeyi Island Def Jam Records’un başkanı L.A. Reid’le tartışırken biraz rock müzik yapmak istediğimi söyledim.”

  A Girl Like Me’nin kaydı sırasında Rihanna, Sean Paul’la yapacağı düet “Break it Off”un kaydı için Jamaika’ya uçmuş. Gülümseyerek şöyle anlatıyor; “Stüdyoya gitmeden önce beni Bob Marley müzesine götürdü, muhteşem bir deneyimdi. Daha sonra stüdyoya girdiğimizde Marley’in ruhu bizimle stüdyodaymış gibi hissettim.”

  A Girl Like Me ile güzel şarkıcı başarılı çıkışının tesadüfi olmadığını kanıtlıyor. İlk albümü Music Of The Sun’ın dünya çapında 1 milyon satmasının ardından bu yaz bir kez daha Rihanna’nın yazı olacak.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.