blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. rüyanı kaydet,seyret
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19805
  ImraHor
  Üye

  Rüyanı kaydet, seyret
  Japon bilim adamları, rüyalar ile beyinden geçen düşünceleri dijital ortama aktardı.

  Bilinçaltının gizemli dünyası üzerindeki sis perdesi artık kalkıyor… Bir grup Japon bilim adamı geliştirdikleri aletle, insan beyninden geçen düşünceleri ve bilinçaltının karmaşık dünyasının görüntülerini bilgisayar ekranına aktarmayı başardı.

  Bu yolla, uyku esnasında görülen rüyalar ve kimseye açamadığımız düşünceler dijital ortama aktarılarak kaydedilecek. Tokyo’daki ATR Bilişimsel Nöroloji Laboratuvarı’ndaki araştırmacılar daha önce, beyinden alınan basit düşünceleri dijital ortama aktarmıştı.

  GİZEM ÇÖZÜLÜYOR
  Projeyi yürüten uzmanlar, “Bu teknolojiyi uygulayarak, rüyalar gibi insanların kişisel olarak algıladığı özel imgeleri izlemek mümkün” açıklamasında bulundu.

  Araştırma grubunun başkanı Yukiyasu Kamitani, “İnsanlar bir nesneye baktıklarında, retinaya bir sinyal geliyor ve gelen sinyal beyindeki görme duyusuna iletiliyor. İşte biz bunları dijital ortama aktararak görüntüleri elde edebiliyoruz” şeklinde konuştu.

  Kamitani, “Amacımız insan beyninin karmaşık yapısını çözebilmek” ifadesini kullandı. Çağdaş batı dünyasının toplumsal yaşamında köklü dönüşümler yaratan Sigmund Freud’un 100 yıl önce yayımlanan ‘Rüyaların Yorumu’ adlı kitabından bu yana bilimadamları insandaki bilinçaltının gizemi ve bunun yansıması olan rüyaların sırrı üzerinde çalışıyor.

  #63493
  FeeLinG
  Üye

  ilginç valla zaten dün gece çok ilginbç rüyalar gördüm ama hiçbirini hatırlamıyorum beynimi zorladım o kadar ama olmuyoo

  #63535

  Benim rüyalar kaydedilmesin başıma çok iş gelir

  #61589
  ImraHor
  Üye

  puhahaha:D abi seni avatar resimlerin harika yaa;)

  #64201

  Teşekkür ederim furkanım.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.