blank
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23981

  Merhaba.

  Benim yaklaşık 4 yaşında lutino cinsi(sapsarı kızıl gözlü) dişi bir muhabbet kuşum var. Dün hiçbir şeyi yoktu ama bu sabah yanıma geldiğinde nefes alış verişinin biraz hırıltılı olduğunu fark ettim. Haraket olarak da bu nesef alması yüzünden biraz azalma var arada bir hapşuruyor tüyünü kabartıp sürekli hareketsiz kalma gibi bir durumu yok ve iştahi yerinde ama kakasını çok sulu yapıyor. Hastalıkla birlikte ağresifleştide. Hastalığı için tam bir teşhis koyamadım bir veterinere göstermeli miyim yoksa sizin yardımlarınızla benim haledebileceğim bir şey mi? Bilgi veririseniz çok sevinirim.

  #87461

  cereyanda kalmış olabilir mi?bir de diyette degişiklik yapmış sanız bu sorun olabilir

  #87468

  ceryanda kalmış olabilir temiz suda karıştırılmış vitamin takviyesi durgunlaştıgı tarihte antibiyotik olabilir biraz sakin ortamda işe yarayabilir

  #87518

  Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

  #92270

  konuyu okuduğumda ilk aklıma gelen kuşunuzun bulunduğu ortamda sigara içilip içilmediği oldu. tabi ben hekim değilim daha sadece veteriner öğrencisiyim. bana göre kuşunuzun olduğu yerde sigara içmezseniz bu durum kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

  dikkatinizi çekmek istediğim başka bir nokta. sigara içilen bir odada uyuduğunuzda sabahları boğazınızda eksudat birikir ve solunumuzu rahatsız eder. boğazınız kurur ve su içme ihtiyacı duyarsınız. kuşta bu yüzden suyu fazla içmişse dşkısı sulu olacaktır. eğer gün içinde kuşunuzun solunmundaki hırıltı kesilip sabahları tekrar ortaya çıkıyorsa büyük ihtimalle haklıyım ve kuşunuzun odasında sigara içiliyordur. dediğim gibi benimki sadece bir teori.. hekim abilerim daha iyi bir açıklama yapacaklardır.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.