blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Su bakanlığı kurulması şart
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #14186

  Referans Gazetesi(Yarının Habercisi)

  Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Halis Uysal, toprak ve su bakanlığı kurulmasını önerdi.

  Türkiye’de ilk sulama kooperatifini Akhisar’ın Beyoba beldesinde kuran, Manisa-Uşak İlleri Bölge Sulama Kooperatifi ile 27 bölge birliği ve 2500 sulama kooperatifinin üst kuruluşu olan

  Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği’nin Genel Başkanı Halis Uysal, “Su ve toprak her geçen gün önem kazanıyor. Hükümetin köklü önlemler alması gerekir. Mutlaka toprak ve su bakanlığı kurulmalıdır” dedi.

  Yeraltı suyu maliyetli

  Türkiye’nin küresel ısınmadan en çok etkilenen ülkeler arasında bulunduğunu belirten Uysal, kuraklık konusunda da köklü önlemlerin en kısa sürede alınması gerektiğini vurguladı. Acil olarak Milli Su Konseyi kurulması çağrısında bulunan Uysal, Toprak ve Su Bakanlığı kurulmasının ise zorunlu olduğunu savundu. Tarımsal alanlarda vahşice su kullanılmasının önlenmesini, damlama ve yağmurlama sistemine geçilmesini ve bu konuda devlet desteği sağlanmasını isteyen Uysal, “Kuraklığın geçici değil, kalıcı olduğu bilinciyle hareket edilmelidir. Yapımı devam eden içme suyu, sulama ve enerji barajları en kısa zamanda bitirilmeli. Yeraltı suları, 150-200 metrelerde elde ediliyor. Her geçen gün daha da derinlere inilmesi gerekiyor. Bunun da maliyeti çok yüksek” diye konuştu.
  http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=75912&KTG_KOD=216&ForArsiv=1″

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.