blank
 • Bu konu 6 yanıt içerir, 5 izleyen vardır ve en son 12 yıl önce raho662 tarafından güncellenmiştir.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27926
  raho662
  Üye

  merhaba arkadaşlar 1 ay önce ilk doğumunu yapmış olan bir montafon ırkı ineğimize süt sağımı için hiç yaklaşamıyoruz. yavrusuna çok sakin bir tavır sergilerken sağım için birisi yaklaştığında huysuzlaşıyor. memede doğumdan sonra mastitis olgusu görülmüştü ancak şu anda tam anlamıyla sağaltımı yapıldı ve gayet sağlıklı.
  demir atmayıda denedik ancak yine çok huysuzlaşıp kendını sağa sola vuruyor.
  görüşlerinizi bekliyorum……..

  #101701
  raho662 wrote:
  merhaba arkadaşlar 1 ay önce ilk doğumunu yapmış olan bir montafan ırkı ineğimize süt sağımı için hiç yaklaşamıyoruz.yavrusuna çok sakin bir tavır sergilerken sağım için birisi yaklaştığında huysuzlaşıyor.memede doğumdan sonra mastitis olgusu görülmüştü ancak şu anda tam anlamıyla sağaltımı yapıldı ve gayet sağlıklı.demir atmayıda denedik ancak yine çok huysuzlaşıp kendını sağa sola vuruyor.görüşlerinizi bekliyorum……..


  Sığır Kösteği

  #101705
  raho662
  Üye

  teşekkürler

  #101745
  ftnk
  Üye

  maalesef hayvan köstektede durmuyor….daha fena huysuz oluyor…..

  #102071
  Hawin
  Üye

  DEMİRİ TAKTIKTAN SONRA MEMELERİNE MASAJ YAPIN. KAŞAĞIYLA TARA. BAKTINKİ OLMUYOR BURUN SALI TAK. ALIŞANA KDR BURUN SALIYLA SAĞIN.

  #102076
  asil5
  Katılımcı

  benim huysuz hayvana yaklaşımımı anlatayım belki faydası olur. ilk olarak hayvana yaklaşıp dokunmaya alıştırıyorum birkaç dakika sürüyor . sonra üzerine yaslanıyorum buda 5 -10 dakika sürüyor bu arada huysuzlansada tepki vermiyorum ses çıkarmıyorum sonra elimi memesine dokunduruyorum tabiki durmuyor ama bende bırakmıyorum bir müddet sonra tekme den vazgeçiyor makinayı takıyorum ve bu süreçte her zaman vücüdumu yaslanmış olarak tutuyorum şu ana kadar sağamadığım huysuz hayvanla karşılaşmadım yara veya mastit olsa bile işe yarar

  #102302
  raho662
  Üye

  ilginç denemek lazım teşekkür ederim…

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.