1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    meninks
    Üye

merhabalar. forumunuza yeni üye oldum internette oldukça kısıtlı bilgilerin olduğu web saygalarında aradığım hiç bir şeyi bulamayacınca sizlere sormak istedim. Tavşanım dün akşam kucağımdan düştü. Düştüğü andan itibaren arka ayaklarının üstüne duramadığını farkettim. Hemen bir veteriner hekime götürdüm, röntgeni çekildi ve bel kayması olduğu söylendi. Röntgende kayma açık olarak belli oluyor. Yanlara doğru kayma yok, üste doğru bir kayma var, tıptaki bel kaymalarında kullanılan derecelendirme ile tarif edecek olursam tip 3. Veteriner hekim kortizol enjeksiyonu yapmaya başladı. Ancak henüz net olarak bir şey söyleyemeyeceğini de söyledi. Yalnız ikinci kez götürdüğümde sanki elimi tırnaklamaya çalıştı dedi. Yalnız ben bu hareketi ne kadar beklediysem de göremedim. Sizden rica bana şu iki konuda yardımcı olmanız:
    1- Bu durumda bulunan tavşanlarda felç gelişme durumu nedir, şu an yalancı felç ile karşı karşıya olabilir mi tavşan ve iyileşme ihtimali var mı?
    2- Bel kayması için korse benzeri bir bandaj ya da alçı önerir misiniz?
    Şimdiden teşekkür ediyorum

(aynı konuyu yanlışlıkla tavşan hastalıkları bölümüne de açtım, özür diliyorum)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.