blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Tanışma Forumu
 4. Veteriner Kliniği hakkında görüş
 • Bu konu 1 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 12 yıl önce baytar11 tarafından güncellenmiştir.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #28199
  rodezya
  Üye

  Veteriner Kliniği hakkında görüş

  Herkese selam ederek başlıyorum.

  Bir iş fikri hakkında görüş almak için bu başlığı açıyorum.

  Maalesef veteriner hekim değilim. Bilgisayar Programcılığı, sistem mühendisliği ve işletme eğitimi aldım. Ve eğitimim doğrultusunda bir iş hayatım oldu. Fakat askerlikten sonra, ‘yeni’ başlangıç öncesi bazı fikir değişikliklerim oldu. Kendi işimin sahibi olma ve hayvanlara olan sevgimin birleştiği noktada bir iş fikri gelişti. Bunu çeşitlendirmeye ve bilgi almaya çalışıyorum.

  Kısaca şöyle;

  Yaklaşık 1 milyonluk bir ilçede, veteriner kliniği & pet shop & pet pansiyon tarzı bir işletme kurmak istiyorum. İşletme için düşündüğüm yer 2 katlı ve bahçeli bir yer. Pet pansiyon konusunda, kafeslerden mümkün olduğunca uzak durarak daha rahat bir ortam sağlayarak insanların ilgisini ve güvenini sağlamak istiyorum. Farklı fikirlerimde var pet pansiyon konusunda.

  Pet shop ayağında klasik düzen şimdilik. ( İlk seviye ihtiyaç düzeyinde malzeme ve mama + zamanla düzgün şartlarda, az sayıda, kaliteli yavru satışı)

  Veteriner kliniği bölümü tamamıyla yabancı ve bilgisiz olduğum bir konu. Sorularımda burada başlıyor…

  Veteriner kliniği açılmak istendiğinde;

  izlenecek yasal prosedür?

  gerekli olan ekipmanlar ve yaklaşık ücretleri? ( Giriş seviyesi diye bir tabir kullanmak doğru olursa, en azından bu seviye için)

  nasıl bir personel planlamasında bulunulmalı? ( 1 veteriner hekim, 2 teknisyen, 3 görevli, 4 çaycı gibi gibi… )

  Ortalama bir kliniğin yaklaşık aylık gideri?

  Ve dışarıdan göremediğim binlerce şey arasından tavsiyede bulunabileceğiniz tüm detaylar işime yarayacaktır.

  Başlığın yanlış yerde olduğunu biliyorum fakat forumda dikkatimi çeken genel hareketsizlikten ötürü bu bölüme açıyorum. Affınıza sığınarak.

  Saygılar.

  #102285

  ben kendi kliniğimi işletiyorum ancak size bu konuda yardımcı olabilmem pek mümkün değil çünkü hangi imkan ve kabiliyette bir klinik planlıyorsunuz o belirsiz. bu belirsizliği ortadan kaldırmaksa sizin o klinikte çalıştırmayı planladığınız hekimin işini ne düzeyde icra edebildiğine bağlı. ancak şunu bilin ki çalışabilecek düzeyde bir kliniği sil baştan açmak öyle göründüğü kadar basit ve düşük maliyetli bir durum değil. saygılar.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.