blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Vista'dan XP'ye sert dönüş
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18238

  [/color]Vista’dan XP’ye sert dönüş
  Yeni bilgisayar alanların %56’sının Vista’yı kaldırıp XP işletim sistemine döndüğü açıklandı. XP satışına son veren Microsoft’a ise mahkeme yolu göründü.

  Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft’un başı Tayvan yasalarıyla derde girdi. Ülkenin en büyük tüketici hakları koruma derneği olan Tüketiciler Vakfı (CF), Microsoft’u Serbet Ticaret Kurulu’na (FTC) şikayet etti. CF Microsoft’un Windows XP işletim sistemini satmayı durdurmasına karşı çıkıyor.

  FTC şikayet başvurusunun kabul edildiğini ve şirket hakkında soruştuma başlatıldığını açıkladı. Yaklaşık 6 ay sürmesi beklenen soruşturma sonunda Microsoft suçlu bulunursa 25 Milyon NT’ye (940 bin YTL) kadar para cezasına çarptırılabilecek. Microsoft, Haziran’dan beri Tayvan’da işletim sistemi olarak sadece Vista’yı satıyor. CF, şikayet başvurusunda Microsoft’un, Windows XP’nin satışını durdurarak tüketicileri Vista satIn almaya zorlamasının yasal olmadığını belirtti. Vakıf ayrıca, araştırmalara göre temmuz ayı içerisinde yeni bilgisayar alan tüketicilerin %56’sının Vista’yı silerek yerine XP yüklediğini de söyledi. Tayvanlı tüketicilerin %67’si Vista’nın yeni bilgisayarlarda tek seçenek olmasına karşı çıkıyor.

  2007 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen Vista, birçok ülkede beklenen ilgiyi görmedi.

  #50496

  Çok güzel bir haber…Adamlar bir işletim sistemi yapıyor,dünyada onu kaldıran bilgisayar yok doğru dürüst.Hem yavaş hem işimizi çok iyi görmüyor.Tek güzel yanı görüntüleri hoş duruyor,oyuncak gibi cıvıl cıvıl.Bende vista yükledim sonra XP’ye döndüm.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.