blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Duyurular ve Etkinlikler
 4. WORLD RALLY FOR THE STRAY ANIMALS OF TURKEY
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19099
  dilara
  Üye

  [size=large]

  Türkiye’deki sokak hayvanlarına uygulanan şiddeti durdurmak adına neredeyse tüm dünyanın seferber olduğunu biliyor muydunuz? Fransa, İngiltere, Hollanda, Amerika, Kanada, Avusturalya, Meksika ve Türkiye’de düzenlenen Sokak Hayvanları Rally’si bu yıl 4 Ekim’de 16.00da Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenleniyor. (WORLD RALLY FOR THE STRAY ANIMALS OF TURKEY).
  4 Ekim 2008 Dünya Hayvanlar Günü’nde bir araya gelerek, kesin ve net bir dille Türkiye’den hayvan hakları ihlallerine son vermesini isteyeceğiz. Bizimle aynı saatlerde Londra, Paris, Lahey ve dünyanın çeşitli başka şehirlerindeki hayvan hakları savunucuları da Türkiye’ye ‘artık dur’ demek için toplanacaklar. Bizler hukuk devleti ilkesine inanıyor ve Yüce Meclisimiz tarafından çıkarılan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na artık harfiyen uyulmasını istiyoruz. Büyük bir demokratik vatandaşlık bilinci geliştirmiş olan Türk halkının, söz konusu yasanın sistematik bir biçimde ihlal ediliyor olmasına daha fazla kayıtsız kalmayacağına dair inancımız tamdır. Bir vatandaşlık hareketi biçimine bürünecek bu yeni hayvan hakları süreci içerisinde yer almak isteyen herkesi saat 16:00’da Kadıköy İskele Meydanı’na bekliyoruz.

  Tarih: 04 Ekim 2008 Cumartesi
  Zaman: 16:00 – 17:00
  Yer: Kadıköy İskele Meydanı
  Şehir: İstanbul

  Almanya’ dan bir hayvansever beyefendi, Türkiye’ deki sokak hayvanları katliamını protesto etmek için, 4 Ekim günü Almanya’ dan bisikletle yola çıkarak Türkiye’ ye gelecek!
  http://www.rad-on-tour24.de/allgemein.html

  4 Ekim’deki bu büyük organizasyona, Türkiye Sokak Hayvanları İçin Dünya Buluşmasına katılmak için hala bir sebep arıyorsanız, işte size o sebep:
  http://www.metacafe.com/watch/1760089/

  İzleyeceğiniz bu video sizi dehşete düşürebilir. Çünkü burada insan denilen yaratığı en acımasız halinde göreceksiniz: bir yavru köpeği öldürürken.. Bu görüntüler, Hatay’ın Altınözü beldesinde birkaç gün önce çekildi. Gecenin kör karanlığında cehennem zebanileri gibi gezen katiller, hiç tereddüt etmeden yavru bir sokak köpeğini öldürüp sonra da çöpe attılar. Bu vahşetin devam etmesine razı mısınız?!? Eğer değilseniz, o zaman aramıza katılın..

  Eylemiz giderek yayılıyor. İskocya, ABD ve Avustralya’daki hayvan hakları savunucuları da, 4 Ekim günü Türkiye’ye artık dur demek için sokaklarda olacaklar! Eğer ben neden gelmeliyim daha halen düşünen varsa, o zaman kendisine bu videodaki yavru köpeğin ölmeden önce attığı çığlıkları dinletin…”

  Dünyanın diğer şehirlerindeki buluşmalar ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir:

  Londra, İngiltere: 14:00, Türkiye Büyükelçiliği, 43 Belgrave SquareSW1X 8PA
  Paris, Fransa: 15:00, Türkiye Büyükelçiliği, 102 Avenue de Champs Elysees
  Brüksel, Belçika: 15:00, Avrupa Komisyonu (Berlaymont) 200 Wetstraat Rue de la Loi
  Lahey, Hollanda: 15:00, Türkiye Büyükelçiliği, Jan Evertstraat 15
  Mülheim an der Ruhr, Almanya: 15:00, Kurt Schumacher Platz
  Philadelphia, ABD: 12:00, LovePark, JFK Boulevardand North 15 Street, PA19102(buradan belediyeye yürüyüş)
  Toronto, Kanada: 14:00, Younges / Dundas intersection, South West corner Vancouver
  Kanada: 14:00, VancouverSanat Galerisi, 750 Hornby Street [/size]

  #54433
  dilara
  Üye

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.