2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar

Merhabalar. kedim için evde yapabiliceğim tedavi yöntemleri ararken,cevap verebilicek hayvanseverle paylaşmayı düşündüm derdimi…

ve acilen yardıma ihtiyaçım var

Kedimin tüyleri aşırı derecede dökülmeye ve kızarıklıklar fazlalaşmaya başladı. İlk önceleri kaşıntıyla birlikte dökülen tüylerin oldugu yerlerde kaşımasıyla kanayan yaralar vardı.

vet.dr götürdüm egzama dedi.3 4 gün arayla aşırıları için gittik, her seferinde iki aşı yapıldı kuru mamayla beslemem gerektiği belirtildi. fakat son günlerde aşırı sinirli ve kutusuna koyup vet.dr götürme imkanım tamamen imkansızlaştı. zorda kullansam gitmek istemeyip hem bana hemde kendisine daha fazla zarar vermeye başlıor ama durumuda hiç iyiye gitmiyor  evde onun için yapabiliceğim bişiler varmıdır… vet.dr. sordum fakat zor kullansam bi çantaya koyup getirmeniz gerektiği söylendi ama ona kızarak yada kötü davranarak sinirlenmesini istemiyorum  onun için yapabiliceğim herhangi bişi olmalı… tşk ederim

Dostum merhabalar. Derdine derman olmaya çalışayım;

Veteriner hekiminize muayene ettirin,
    İlkin bu egzemayı tedavi ettireceksin ondan sonra tüylerin çıkması için tedaviye girişilecek. Hayvanın durumu iyiye gitmeye başladığında ve kilosu yaşı uygun ise, dirençliyse tedaviye;
    -Veteriner hekiminizin muayenesi ile devam edilecek.

geçmiş olsun. sonuçları bildirirseniz sevinirim. özel mesaj da atabilirsiniz.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.