blank
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25789

  kliniğimize mix ırk dişi bir köpek geldi köpekte kafayı sola eğme sol yana yatma ve gözlerinde seyirme mevcut.kulak yolunda hiçbir iltihap vesaire mevcut değil.teşhis edemedim.büyük ihtimalle orta kulakta bir sorun mevcut.şiddetli baş dönmesinin ve bundan dolayı gözlerin seyirmesi gibi semptomların patogonomik olarak görüldüğü bir hastalık bilenlerin yardımlarını bekliyorum.teşekkürler…

  #98824

  İnleme,kafayı sola eğme ve bazen de yere sürme olayında direkt orta kulak iltihabından şüphelen arkadaşım.Göz seğirmesi ağrıya bağlı olabilir.

  Seni nörolojik bir hastalık gibi düşünmeye iten bulgular var mı?Varsa nelerdir?Yürümede iştahta problem var mı?Bilmemiz gereken başka anamnez bulgusu var mı?

  #98825

  [/font]nörolojik olabilir?
  semptomatik tedaviye başlamalısın,
  bemiks ampul 1/1 3 gün
  onadron ampul 1-1/2 ik gün
  forsef ampul 2-1/2 4 gün
  otitis media olgusunda başarı sağlar

  iyi günler……..

  #98835

  öncelikle teşekkür ederim ilginize. hastanın sinirsel semptomu yok. yeme içme yok sürekli sol yana yatıyor.kaldırınca sol yana düşüyor.göz seyirmesi tahminen baş dönmesi yüzünden.gözler sürekli dönerken etraftakileri takip eder gibi seyiriyor.nörolojik diyebiliceğim anormal bi durum yok sadece 2-3 dakikada bir gelen inleme krizleri mevcut.hasta yaşlı.hasta sahibinin anlattığı akşam iyiydi sabah inlemelerine uyandım şeklinde.

  #99038

  kronik olgularda normale dönüş olabilir mi? bunun için normal sağaltımdan farklı ne uygulamamız gerekir?çok ileri bi vaka var elimde.önce iespor kullandım baytrille takviye ettim.sonra forsef kullandım yine baytrille takviye ettim.hayvan baygındı gözlerini açtı yemek yemeye su içmeye başladı.sallantılı yürüme mevcut.tabi bu arada nervit vitce gibi ilaçlar da kullandım.normale dönmesi için kaçırdığım bişey var mı?

  teşekkür ederim

  #99044

  arkadaşım kaçırdığın pek bişey yok fakat tedavinde sunylox enj neocort damla lokal olarak veuyguladıgın vitamin takviyelerine devam etmeni önericen (neocottaki korticosteroidin lokal kullanımda faydasını göreceksin) kolay gelsin…

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.