blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19773
  dilara
  Üye

  [size=large]Kırmızı Kanatlar
  Paradisaea rubra: Telsi kuyruk tüylerinin çerçevelediği kırmızı cennetkuşu, doğanın sevgilisi. süslü tüyleri ve özenli kur yapma ritüelleri ile ünlü bir kuş ailesi için mükemmel bir amblem.

  Alkışlanacak Gösteri
  Paradisaea rudolphi: Bazı cennetkuşu türleri diğer erkek kuşlarla birlikte ötüp gösterilerini sergilerken, mavi cennetkuşu bir solo dansçıdır.

  Gözalıcı Hedef
  Paradisaea decora: Dişilerin dikkatini çeken rengârenk, gözalıcı tüyleri nedeniyle cennetkuşları bir zamanlar tüy avcılarının başlıca hedefi olmuştu. Lavanta göğüslü cennetkuşu tek başına hareket etmek yerine, diğer erkek kuşlarla birlikte öter ve gösteri yapar.

  Cakalı Adımlar
  Parotia carolae: ‘Balerin dansı’, cennetkuşu ailesinde en karmaşık kur yapma ritüeline sahip olan beyaz etekli parotyanın repertuvarındaki en az altı farklı figürden biri. Kuşkucu dişiler yukarıdan onun performansını izliyor.

  Minyatür Kral
  Cicinnurus regius: Beyaz göğüs tüyleri ve parlak mavi ayaklarıyla ayırt edilen kral cennetkuşu en küçük türlerden biridir.

  Gizli Cevher
  Parotia sefilata: Doğru ışıkta yakalanan bu Batı parotyasının yanardöner boyun tüyleri, vücudunun geri kalanında hakim olan kadife siyahını süslüyor.
  [/size]

  #62646
  dilara
  Üye

  [size=large]Zümrüt Güzelliği
  Cicinnurus magnificus: Yeni Gine’deki dağlık yaşam alanında bir dala tünemiş olan bu Muhteşem cennetkuşu, kargaya benzer atasından çok daha canlı görünüyor.

  Solo Gösteri
  Seleucidis melanoleuca: Erkek oniki telli cennetkuşu, gözde konaklama yeri bir ölü budaktan çalım satarak ve öterek tek başına bir gösteri sunuyor.

  Zarif Kanatlar
  Paradisaea rubra: Yeni Gine’de bir dağ ormanında kanatlarını zarifçe açmış bir kırmızı cennetkuşu.

  Güzellik Belirtileri
  Astrapia stephaniae: Tek başına beslenen mavi yüzlü astrapyanın uzun ve siyah kuyruk tüyleri, yeşil başı ve kısa gagası kolayca tanınmasını sağlar.

  Yakın Benzerlik
  Manucodia comrii: Cennetkuşlarının soyu, kargaya benzer bir ataya dayanıyor, ancak günümüzde bu benzerliği sadece manukotlar sürdürüyor. Erkek ve dişiler neredeyse birbirlerinin aynı olup, gösterişli, flörte meraklı akrabalarının aksine, olasılıkla tek eşli.

  Farklı Bir Rol
  Paradisaea rudolphi: Bir mavi cennetkuşu, Yeni Gine’nin sunduğu zengin meyve çeşitleriyle ziyafet çekiyor. Dişiler ve yavruları için bol yiyecek olduğundan erkekler zaman içinde babalık görevlerinden uzaklaşmış, enerjileri gözalıcı tüylere ve eş bulmaya yönelmiş.
  [/size]

  #62647
  dilara
  Üye

  [size=large]Tam Yeri
  Cicinnurus respublica: Bir saray soytarısı kadar renkli ve neredeyse onun kadar komik. erkek mavi tepeli cennetkuşu kur yapıyor. Tünediği yerin etrafını temizlemekle işe başlıyor

  Doğru Hamleler
  Cicinnurus respublica: Sonra fısıltılı vızlama ve şakırtılarla göğsünü açıyor ve burma bıyığa benzer kuyruğunu sallıyor.

  Şahane Süsler
  Pteridophora alberti: Yerel inanışa göre mavi tuğlu cennetkuşunun zarif sorguç kurdeleleri, bunları takan insana atalarının gücünü veriyor.

  Çiftleşme Telaşı
  Paradisaea decora: Erkek lavanta göğüslü cennetkuşu çiftleşme telaşında.

  Etkili Kuyruk Tüyleri
  Astrapia mayeri: Kurdele kuyruklu astrapyanın bir metreye kadar uzayan beyaz kuyruk tüyleri olasılıkla dişilere sağlıklılık ve üretkenlik sinyalini verir. Bu yavru erkeğin kuyruğu henüz tam uzunluğa ulaşmamış olabilir.
  [/size]

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.