1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Duyurular ve Etkinlikler
  4. Hayvan Davranışları Sempozyumu Notları (AVSAB Veterinary Behavior Symposium 2011)
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar

Hayvan Davranışları Sempozyumu Notları

(AVSAB Veterinary Behavior Symposium 2011)

1976’da kurulan Amerikan Veteriner Hayvan Davranışları Derneği (AVSAB), hem hayvan davranışlarını anlamak hem de hayvanların ve onlara bakan insanların refahını etkileyen davranış problemlerini tedavi etmekle ilgilenen veteriner hekimleri ve araştırma profesyonellerini bir araya getiriyor.

AVSAB’ın misyonu, üyelerine doğru, bilime dayalı eğitim ve bilgiyi paylaşmaktır. AVSAB ayrıca, ortak davranış tartışmaları ve uygulamaları hakkında tüm veterinerlik mesleği ve kamuoyu ile paylaşmak için periyodik olarak üyelik konsensüs pozisyon bildirimleri yayınlamaktadır.

AVSAB, tüm hayvanların yaşam kalitesini iyileştirmeye ve hayvanlar ile bakıcıları arasındaki bağı güçlendirmeye kendini adamıştır.

AVSAB Üyeliği

Düzenli üyelik, Veterinerlik fakülteleri ve okullarından mezun olanlara açıktır. Bağlı kuruluş üyeliği, akredite bir kolej veya üniversiteden hayvan davranışı veya ilgili bir disiplinde doktora (PhD) derecesine sahip bireylere açıktır. AVSAB üyesi olarak evcil hayvanlar, hayvanat bahçesi hayvanları, egzotik evcil hayvanlar, yaban hayatı, çiftlik hayvanları ve laboratuvar hayvanları gibi birçok türle çalışan bir meslektaş ağına katılacaksınız. AVSAB üyeleri özel muayenehanelerde, eğitim hastanelerinde, araştırma tesislerinde, hayvanat bahçelerinde ve insani kuruluşlarda çalışmaktadır.

AVSAB üyeleri şunlardan yararlanır:

Kurul onaylı veteriner davranış uzmanları, davranışa özel ilgi duyan veteriner hekimler, veterinerlik öğrencileri ve sertifikalı uygulamalı hayvan davranış uzmanları arasında ağ kurma ve bilgi alışverişinde bulunma ve soru sorma fırsatı sağlayan özel forum erişimi. Davranış haberleri, davranış vaka raporları, yaklaşan davranış sürekli eğitim fırsatlarının listeleri, kitap incelemeleri, davranış değişikliği ve eğitim ipuçları, davranışsal tıptaki pozisyonlar için reklamlar ve çok daha fazlasını içeren üç aylık elektronik haber bültenlerine erişim. Hayvan davranışı vaka raporları Yaklaşan davranış sürekli eğitim fırsatlarının listeleri Davranış kitabı incelemeleri Davranış tıbbındaki pozisyonlar için reklamlar ve çok daha fazlası Üyelere en yeni dersler ve uygulamalı canlı hayvan davranış laboratuvarları ile benzersiz bir eğitim fırsatı sunan yıllık ortak AVSAB/SVBT Klinik Hayvan Davranış Konferansı için düşük kayıt ücretleri. Bu konferans, birçok ağ oluşturma fırsatı ve bu alandaki çok çeşitli profesyonellerle kişisel olarak etkileşim kurma şansı sağlar. Davranış danışmanlığı sunan çevrimiçi uygulayıcı rehberimizde listelenme seçeneği Çeşitli davranış konularında bilgili ve yerel Veteriner Hekim Birlikleri ile veya AVSAB’ın öğrenci bölümleri olan veteriner kolejlerinde konuşmak isteyen uygulayıcılar için AVSAB Konuşmacılar Bürosunda listelenme seçeneği. Diğer indirimler arasında Wiley Books, Dogwise, VetVine Resources ve NEI Üyeliği bulunmaktadır. Düzenli üyelik, Veterinerlik fakülteleri ve okullarından mezun olanlara açıktır. Bağlı kuruluş üyeliği, akredite bir kolej veya üniversiteden hayvan davranışı veya ilgili bir disiplinde doktora (PhD) derecesine sahip bireylere açıktır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.