blank
  1. Anasayfa
  2. Veteriner Hekimlik
  3. Veteriner Hekim Atasözleri

Veteriner Hekimlik İle İlgili Atasözleri, Deyimler ve Alıntılar

Veteriner Hekim Atasözleri

Veteriner Hekim atasözleri, geçmişten günümüze kadar gelen içinde mecazi anlamlar barındıran, eğitici ve öğretici olan, kısa ve özlü öğüt veren cümleler, özlü sözler, ile ilgili çeşitli kaynaklardan yıllar içerisinde toparlanmış ilham verici, mesleği yücelten bilgece düşünülerek öğüt niteliği kazandırılmış cümleler, Veteriner Hekimlik sözleri, espiriler, komik veteriner hekimlerden alıntılardan, deyimlerden ve seslenişlerden oluşan koleksiyon hazırlanmıştır.

Anonim ve sözleri söyleyenlerin belli olduğu, Veteriner hekim olmayı hayal eden ünlüler, hayvancılık ile ilgili söylenen atasözleri ve deyimler, Hayvan Sever sözleri ve alıntılarını yazımızda bulabilirsiniz. Tarihin önde gelen isimlerinden günümüzün haberciler, ünlüler, sporcular, politikacılar, yazarlar arasından söylenen alıntıları paylaşıyoruz

Sayfa da eksikliğini gördüğünüz, eklemek istediğiniz sözler için yorumlara yazabilirsiniz.
Ayrıca Veteriner Hekimlik ile ilgili bildiğiniz öykü, roman, şiir, film, tiyatro, şarkı ve türkü gibi türleri de yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Çünkü bir tecrübe etsen senin aklın da yatar,
Bize insan hekiminden daha lazım baytar.

Mehmet Akif ERSOY

Denilebilir ki; insan hekimliği, veteriner hekimliği yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir.
Beşeri Hekimlik insan için, oysa Veteriner Hekimlik insanlık içindir.

İsmet İNÖNÜ

Bence dünyadaki en iyi hekim; Veteriner Hekimdir. Çünkü hastasına rahatsızlığını soramaz, bunu kendisi bilmek zorundadır.

Will ROGERS

“Medicina Hominem Curat, Veterinaria Humanitatem”
Beşerî hekim insanı tedavi eder, veteriner hekim insanlığı

Veteriner Hekimlik ile İlgili Sözler

Veteriner hekimliği; “sağlık alanı ile tarım alanına aynı düzeyde aynı değerde ve eş nitelikte hizmet verebilen ve bu yapıya sahip tek meslek” olarak tanımlanmışlardır.

WHO – FAO UZMANLARI

Dünyanın en iyi doktoru veteriner hekimdir. Hastalarına sorunun ne olduğunu soramazlar – sadece bilmeleri gerekir.

Will Rogers / Sanatçı, Oyuncu, Mizahçı ve Sosyal Yorumcu

Bazıları için veteriner hekim olmak bir geçim kaynağıydı. Bazıları için hayvanlara yardım etmek, ruhunun bir fotoğrafı, iradesinin ceketiydi.

Steven James Taylor / Amerikalı Besteci

Veteriner hekimlik mesleğinin yakın gelecekte tam onurlu bir şekilde tanınması, yeterli bağış ve vakıf talebinin kabul edilmesi ve yanıtlanması gerektiği aşikardır.

Pensilvanya Üniversitesi / Veterinerlik Fakültesi

Sonra, hayvanlara ve veteriner hekimlik sektörüne olan tutkumun, intihara meyilli insanlarla çalışma konusundaki kişisel arzumla tamamen uyumlu bir çıkış noktası olduğunu fark ettim.

Nadine Hamilton / Psikolog, Yazar

Bir veteriner hekime mesleğini sorduğunuzda, çoğu, bunun ödüllendirici, ancak zorlu ve talepkar bir kariyer olduğu yönünde cevap verecektir.

Nadine Hamilton / Psikolog, Yazar

Veteriner hekimler uzun zamandır hayvan refahının ve sağlığının koruyucuları olarak kabul edilmektedir.

Nadine Hamilton / Psikolog, Yazar

Aslında, gerçekten iyi bir veteriner hekim olmak, iyi bir insan doktoru olmaktan çok daha zeki bir insan olmayı gerektirir.

Tara Chadha / Yazar

Veteriner hekimlerin ayrıca hayvanlara yardım etme tutkusu göstermeleri gerekir.

Josh Hestermann / Zoolog ve Yazar

Hayvanları mutlu ve sağlıklı tutmak, veteriner hekimler, veteriner teknisyenler ve tüm ekibi için özel bir ayrıcalıktır.

Josh Hestermann / Zoolog ve Yazar

Veteriner hekimlik mesleğinin elbette üzücü bir hayatı var. Hayvanlar tamamen savunmasızdır: bize bağımlıdırlar ve onları hayal kırıklığına uğratmak affedilemez.

Robert M. Miller / Veteriner Hekim ve At Davranış Uzmanı

İyi bir veteriner hekim olmak için insanları sevmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Kevin Fitzgerald / Veteriner Hekim

Yayımlanmadan önce yıllarca yazdım ve bırakabileceğimi hiç sanmıyorum. Bununla birlikte, ilk kitabımı satmadan önce de bir veteriner hekimim ve hala hayvan refahı nedenlerine yardım etmek için zamanımı gönüllü olarak veriyorum. Bu, geri dönmekten mutlu olacağım bir kariyer – doktorumun ofisinde hala gizlice garip hikayeler yazarken.

James Rollins / Veteriner Hekim ve Yazar

Bir yazarın sesini ne yapar bilmiyorum. Onlarca şey. Elinde olmayanı yazanlar var. Çok akıcı olmalarına rağmen sesi duymazlar. Doktor, veteriner hekim veya müzisyen olmak, her şey gibi bir yetenektir.

Paula Fox / Yazar ve Çevirmen

Hayatınızı sanatınız yapın. Sanatçı olmanıza gerek yok. Sanat hakkında çok konuştuğumu biliyorum ama bununla çok geniş bir şeyi kastediyorum. Veteriner hekim olabilirsin, bu senin sanatın. Sanatınızı bulun; sevdiğin şeyi bul.

Gerard Way / Prodüktör, Müzisyen ve Şarkıcı

İyi veteriner hekimler hayvanlarla konuşur. Harika veteriner hekimler onların karşılık verdiklerini duyar.

Anonim

Veteriner hekimlik mesleği, ilaçların geliştirilmesinden ve gıda arzının korunmasından evcil hayvanların tedavisine ve vahşi doğada hayvan hastalıklarının araştırılmasına kadar çeşitli şekillerde katkıda bulunur.

Ulusal Araştırma Konseyi / National Research Council

Veteriner hekimlik mesleğinin hem insan hem de hayvan sağlığına çok önemli katkıları olduğu yadsınamazken, daha çeşitli ve kapsayıcı bir mesleğin başka ne gibi katkılar sağlayabileceği merak konusudur.

Lisa M. Greenhill / Veteriner Hekim

Doktor musunuz?” diye sordu. “Ben bundan daha iyiyim. Ben bir veteriner hekimim. Veteriner hekimler her şeyi yapar: beyin ameliyatı, kalp ameliyatı, laboratuvar analizi, çıkıklar...”

Matthew Reilly / New York Times En Çok Satan Yazar

Tıp mesleğinin veteriner hekimlik dalının gerekliliğini ve yüksek önemini kanıtlamak için hiçbir tartışmaya gerek yoktur.

Pensilvanya Üniversitesi / Veterinerlik Fakültesi

Veteriner hekimlik tıbbının geçmişi için özür dilemesine gerek yoktur; modern insan tıbbının daha yavaş çalıştığı, aynı yaygın önyargıların üstesinden geldiği ve şimdi eşit şeref ve eşit ödüle katıldığı aynı deneysellik ve yarı-bilim aşamalarından geçti.

Pensilvanya Üniversitesi / Veterinerlik Fakültesi

Çoğu veteriner hekim, çocukluklarında hayvanlara duydukları tutkuyu ya da onları veteriner hekimlik kariyerine devam etmelerine neden olan çocukluk evcil hayvanlarını mutlu bir şekilde anlatacaktır.

Nadine Hamilton / Psikolog, Yazar

Veteriner hekimler uzmandır, ancak her şeyi bilmezler. Veteriner hekimler hastalarına en yakın kişilerle konuşmak için çok zaman harcarlar.

Josh Hestermann / Zoolog ve Yazar

Uzun saatler, yüksek stresli durumlar ve bazı hastaların kaçınılmaz kaybı nedeniyle veteriner hekimlik işi zor olabilir.

Josh Hestermann / Zoolog ve Yazar

Veteriner hekim veya başka bir türde zoolog olmanın bir parçası, zooloji topluluğunun daha iyi olmasına yardımcı oluyor.

Josh Hestermann / Zoolog ve Yazar

Hayvanlarla çalışmak, düzenli itirazlara rağmen, ödüllendirici ve tatmin edici bir yaşam sağlar ve bu, çoğu veteriner hekimin mutlu insanlar olduğu gerçeğiyle doğrulanır.

Robert M. Miller / Veteriner Hekim ve At Davranış Uzmanı

Veteriner hekimler olarak hiçbir hayvandan korkmamamız gerekiyor. Ve örümceklerden korkarım. Hareket ettikleri şekilde beni ürkütüyorlar. Saçları ve salyaları var. Bu yanlış. Bir böceğin üzerinde saç olmamalıdır.

Kevin Fitzgerald / Veteriner Hekim

Bir veteriner hekim ve hayvan aşığı olarak, artık at yaralama uygulamasını tamamen durdurmanın zamanının geldiğini hissediyorum.

Ted Yoho / Amerikalı Politikacı, Veteriner Hekim ve İş Adamı

Köpeklerde denge oluşturabilecek her şey harikadır. Veteriner hekimler size çözümü verebilir ve bunun neden davranışa neden olduğunu söyleyebilirse, elbette. Bir hayvan için iyi olan her şeyi yapalım.

Cesar Millan / Köpek Eğitmeni

Bundan 10 ila 20 yıl sonra kesinlikle veteriner hekimlerin hekimlerin çoğunluğunun kadın olacağını düşünüyorum.

Richard Adams / Yazar

Veteriner Hekimler İle İlgili Alıntılar

Veteriner hekim olmak istiyordum. Hayvanlara bayıldım, dünyadaki her şeyi büyüttüm ve yapacağım şeyin bu olacağına karar verdim. Ama şarkı söyleyebilirdim.

Shirley Jones / Aktris ve Şarkıcı

Ben öğretmen olmak istiyordum. Çocukları seviyorum, bu yüzden çocuklarla uğraşmak istedim. Sonra veteriner hekim olmak istedim. Ama on ya da on bir yaşımda ağzımı açıp ‘Aman Tanrım, bu ne?’ dediğimde. Öğretmenliğin ve veteriner hekim olmanın beklemesi gerektiğini biliyordum.

Whitney Houston / Şarkıcı ve Oyuncu

Gerçekten istedim ama insanların nasıl komedyen olduklarını anlamadım. İçine doğduğun bir şey olduğunu düşündüm. Ben de veteriner hekim ya da mimar olmak istiyordum. Bir grupta olmak istiyordum ve nedense bir grupta nasıl olabildiğini anlayabiliyordum çünkü gitarlarım vardı ve tüm arkadaşlarım müzik çalıyordu. Komedi gizli bir istekti ama peşinden koştuğum bir şey değildi.

Tig Notaro / Komedyen, Yazar ve Oyuncu

Oldukça bağımsız bir çocuktum. Belki bir veteriner hekim ya da çevre avukatı olurum diye düşündüm.

Mark Parker / İş Adamı, CEO

Gençlik yıllarımda veteriner hekim olmak istiyordum. Planım buydu. Birkaç yaz veteriner hekim asistanlığı yaptım.

Dennis Quaid / Aktör ve Müzisyen

Sadece step dansı yapan bir balerin peri prenses veteriner hekim olduğum için beni kıskanıyorsun!

Daniel Handler / Yazar ve Müzisyen

Tufts’u seçmemin sebeplerinden biri, ülkedeki en iyi veteriner hekim okullarından birine sahip olmaları. Altı yaşımdan beri veteriner hekim olmak istiyordum.

Tracy Chapman / Şarkıcı ve Söz Yazarı

Cadılar Bayramı kostüm partisi için veteriner hekim kılığına girdim. Laboratuvar önlüğüm vardı. Hastalar için bir çift peluş hayvan aldım ve üzerlerine bandaj koydum.

Tracy Chapman / Şarkıcı ve Söz Yazarı

Büyüyüp veteriner hekim ya da yazar olmak istediğimden emindim. Aslında lisedeyken bir veteriner hekimde çalıştım, kafesleri temizlemekten ameliyata yardımcı olmaya kadar her şeyi yaptım.

KA Katherine Applegate / Çocuk Kitabı Yazarı

Annem bir kurtarma veteriner hekimiydi ve ben de hemşiresinin hayvanları yaralayarak sağlığına kavuşturmasına yardım ederek büyüdüm. Araba çarpmış bir geyiğe, kapana kısılmış tilkiye, yaralanan her neyse, herkes anneme getirirdi.

Johnny Iuzzini / Pasta Şefi

Hayatımda ya astronot, aktör, veteriner hekim ya da korsan olmak istediğim bir nokta vardı. Sadece uzayda olmanın gerçekten harika olacağını düşündüm, ama o zaman 20/20 vizyonuna sahip olmalısın, ki bende yok, yani orada.

Emily Bett Rickards / Oyuncu

Hayvanları severim ve bir hayvanat bahçesi veteriner hekimi veya sirkte çalışan bir veteriner hekim olma fikri her zaman ilgimi çekmiştir.

Kay Redfield Jamison / Klinik Psikolog ve Yazar

Modellik o zamanlar oldukça zordu. İlgi duyduğum bir iş bulamadım. Veteriner hekim olmak istiyordum.

Linda Blair / Aktris ve Aktivist

Sanırım benden beklenen büyümem, evlenmem, bir ailemin olması, muhtemelen ev dışında bir işimin olmamasıydı. Çocukluğumda veteriner hekim olmak istediğime dair cesur fikirlerim vardı… Bunu yapabileceğimden emin değildim.

Drew Gilpin Faust / Tarihçi

Yazar olmak istediğime karar vermek kadar aktif bir şey yapmadım. Birincisi, bir yazar gibi olup olmadığım konusunda nihai otorite olduğumu hissetmedim. (Ben ürkek bir ruhum.) Sadece hikayeler yazmaya devam ettim çünkü veteriner hekim olmak bana çok fazla diseksiyon gerektiriyormuş gibi geldi.

Kelly Link / Kısa Öykü Yazarı ve Editör

Evrensel bir sessizliğin ardından ilk konuşan Leo oldu. “Başka biri fark etti mi…” “Evet,” dedi Catherine. “Bundan ne çıkarıyorsun?” “Henüz karar vermedim.” Leo kaşlarını çattı ve içkiden bir yudum aldı. “Bea ile eşleştireceğim biri değil.” “Onu kiminle eşleştirirsin?” Leo, “Bilsem asılır,” dedi. “Benzer ilgi alanlarına sahip biri. Yerel veteriner hekim, belki?” Seksen üç yaşında ve sağır, dedi Catherine. “Asla tartışmazlar,” dedi Leo.

Lisa Kleypas / Yazar

ABD’li yetkililer, köpekler için ilk anti-obezite ilacını onayladı. Veteriner hekim değilim ama köpeğiniz fazla yemek yiyorsa, kaseye biraz daha az mama koymayı deneyin. Ona gerçekten bir hap vermemiz gerekiyor mu? Köpek arabanızın anahtarlarını alıp McDonalds’a mı gidiyor?

Jay Leno / Stand-up komedyeni

Bir şeyi yapmak için birden fazla nedeniniz varsa (bir doktor veya veteriner hekim seçin, bahçıvan veya çalışan kiralayın, biriyle evlenin, seyahate çıkın), yapmayın. Bu, bir nedenin ikiden daha iyi olduğu anlamına gelmez, sadece birden fazla nedene başvurarak kendinizi bir şeyler yapmaya ikna etmeye çalışıyorsunuz demektir. Açık kararlar (hataya karşı dayanıklı) tek bir nedenden fazlasını gerektirmez.

Nassim Nicholas Taleb / Yazar, Matematiksel İstatistikçi, Risk Analisti

Hayalim ya voleybolcu ya da veteriner hekim olmaktı.

Gisele Bundchen / Manken

Her zaman ya görüntü yönetmeni ya da veteriner hekim olmak istemişimdir.

Christopher Bollen / Roman ve Dergi Yazarı

Veteriner hekim olacağımı sanıyordum. Fen ve matematikte iyiydim ve hayvanları severdim.

Terry J. Lundgren / Macy’s Yönetim Kurulu Başkanı

Gençken, oyuncu olmam için ısrar eden herkesle dövüşürdüm. ‘Olmaz’ derdim. Veteriner hekim olacağım. Wetzel’s Pretzels’de çalışacağım.’

İrlanda Baldwin / Manken ve Oyuncu

Çocukken hayatımın yaklaşık bir haftası veteriner hekim olmak istiyordum. Ama ötenazi olayını öğrendim ve dedim ki, bunu yapamam, üzgünüm!

Jim Carrey / Komedyen ve Sinema Oyuncusu

Önce veteriner hekim olmak istedim. Sonra onları uyutmak için ilaç vermeniz gerektiğini fark ettim ve bunun yerine bir sürü hayvan alıp evimde bulundurmaya karar verdim.

Paris Hilton / Sosyoelit, Oyuncu, Manken ve Moda Tasarımcısı

Bir köpeği ameliyat eden veteriner hekimin videosunu görene kadar veteriner hekim olmak istiyordum. Sonra piyanist olmak istediğime karar verdim.

Amy Lee / Şarkıcı, Söz Yazarı ve Müzisyen

Büyüyünce belki veteriner hekim olurum / Küçük hayvanlara bakarım / Midilliler ve muhabbet kuşları gibi / Ve onlara yemek veririm / Ve yavrular “yip, yip, yip” derler / Ve kedicikler “miyav, miyav, miyav” der / Ve teşekkür ederim veteriner hekim

Tift Merrit / Şarkıcı, Söz Yazarı ve Müzisyen

Veteriner hekim olmak ve Boston’da okula gitmek istiyordum. Pek öyle yürümedi ve sonunda ağabeyimin önerisiyle donanmaya katıldım. Bu gerçekten harikaydı – ve o zamanlar bunun farkında değildim – ama birçok liderlik ve takipçilik takım çalışması fırsatı sağladı.

Sunita Williams / Astronot ve Subay

Her zaman hayvanlarla ilgilendim ama küçükken hayvan davranışı hala yeni bir bilimdi. Veteriner hekim olmak mümkündü, biyoloji çalışmak mümkündü, ancak özellikle hayvan davranışlarını değil. 60’larda Jane Goodall bu yeni bilimin kurucusuydu.

Isabella Rossellin / Oyuncu, Yapımcı,Yazar ve Model

Köpeğinizi bir veteriner hekime uyutması talimatını verirseniz, normalde aynı kelimelerle karınızı veya kocanızı bir anestezi uzmanına götürdüğünüzden çok farklı bir şey ifade edersiniz.

Raymond Moody / Filozof, Psikiyatrist, Doktor ve Yazar

Gerçekten veteriner hekim olmak istiyordum ama matematik SAT’larımdan 410 aldım.

Meg Cabot / Roman Yazarı

Veteriner hekim olmak istiyordum ama organik kimyaya girdiğimde elim ayağım kaydı.

Amy Hempel / Kısa Öykü Yazarı ve Gazeteci

Sanırım filmi yapmasaydım Connecticut’ta bir veteriner hekim olabilirdim. Muhtemelen evli ve birkaç çocuklu olurdum. Muhtemelen böyle olacaktı. Ama [Exorcist] filmi yüzünden, başka birinin standartlarına göre normal bir hayatım yok.

Linda Blair / Aktris ve Aktivist

Serbest yazar olarak, çeşitli dergiler için yemek, şarap, tarih veya veteriner hekimlerin yaşam süresi gibi herhangi bir konuda uzman olmam istendi. Bu şeylerin herhangi birinde tamamen eğitimsizdim.

John Hodgman / Yazar, Oyuncu ve Mizahçı

Oyuncu olmadan önce veteriner hekim olacaktım! Çocukken biri olduğumu sanıyordum. Ben ‘Baba! kedicik istiyorum! Bir anneye ihtiyacı var!’ Ve babam çok saftı. Ne zaman yüzümden yaşlar süzülerek bu hayvanın sevgiye, yuvaya ihtiyacı olduğu konusunda yalvarırdım. Mağara yapardı.

AnnaLynne McCord / Oyuncu, Yazar, Yönetmen ve Eski Model

52 geniş izleme penceresine sahip Dev Okyanus Tankı, buradaki ana cazibe merkezidir. Dev bir yeşil deniz kaplumbağası olan Myrtle, köpekbalıkları, vatozlar ve 100’den fazla türle birlikte tankın en popüler hayvanlarından biridir. Akvaryum Tıp Merkezi, ziyaretçilerin deniz canlılarını inceleyen ve tedavi eden veteriner hekimleri gözlemlemelerine olanak tanıyan, çalışan bir hayvan hastanesi sergisidir.

John Grant / Şarkıcı, Söz Yazarı ve Müzisyen

Ve veterinerlik hizmetleri için I.O.U. (borcum olsun) / İpin ucunda eve sürüklediğim her kayıp köpeği beslemek için / Ve köpek yavrusu sevgisinin acılarını iyileştirmek için.

Dave Concoran

Ben Veteriner hekim olmak istiyordum / Bu gezegeni kurtarmak / Ve her canlıyı / İşlerin değişmesi ne komik

Jonathan Boone

Hayvan Sever Sözleri ve Alıntılar

Hayvancılık ile İlgili Atasözleri ve Alıntılar

Ayrıca Bakınız

Veteriner Hekimlik ile ilgili sizin de bildiğiniz duyduğunuz atasözleri, deyimler ve özlü sözler varsa mesaj altından bizlere yazarsanız konu güncellemeye devam edecektir.

Kaynaklar

    1. Atasözleri, Deyimler, Alıntılar Anonim olarak, sosyal medya paylaşımları, internet siteleri veri tabanlarından toplanmıştır.
    2. Veterinarian Sayings and Veterinarian Quotes, Quotes and Sayings About Veterinarian, Animal Lover Sayings, Livestock Sayings

Veteriner Hekim

Üyelik Tarihi:  8 October 2021