blank
  1. Anasayfa
  2. Veteriner Hekimlik
  3. Veteriner Hekimlikte Önemli Günler

Dünya Veteriner Hekimler Günü (Nisan’ın Son Cumartesi günü) : Bu yıllık etkinlik, dünyanın her yerindeki veteriner hekimlerin hayat kurtaran çalışmalarını takdir etmektedir.

Ulusal Veteriner Teknisyen Haftası (13-19 Ekim) : Bu haftanın amacı, veteriner teknisyenlerinin katkılarını takdir etmek ve mesleklerini tanıtmaktır.

Veteriner Hemşire Günü (Ekim ayının ikinci Cuma günü) : Bu etkinlik, veteriner muayenehanelerinde veteriner hekimlerle birlikte çalışan veteriner hemşirelerini tanıtmak ve onurlandırmak için düzenlendi.

Tek Sağlık Günü (3 Kasım) : Bu, Tek Sağlık yaklaşımının gerekliliğini kutlayan ve bu konuda farkındalık yaratan ve günümüzün kritik küresel sağlık sorunlarını çözmeyi amaçlayan uluslararası bir kampanyadır.

Ulusal Halk Sağlığı Haftası (Nisan’ın ilk tam haftası) : Bu, halk sağlığının katkılarını tanımak ve güncel konulara odaklanmak için yılın zamanıdır.

Ulusal Tarım Günü (14 Mart) : Amerika Tarım Konseyi, ABD’de tarımın sağladığı bolluğu tanımak ve kutlamak için bu günü düzenliyor.

Dünya Hayvanları Günü (4 Ekim) : Bu gün, hayvanların farkındalığını artırmayı ve onların sağlık ve refahını iyileştirmeyi amaçlıyor. Birincil odak noktası, dünyanın her yerinde refah standartlarını yükseltmektir.

Ulusal Kuş Günü (5 Ocak) : Bu bayram, tüylü dostlarımızın, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ne özgü olmayan ve tutsak olanların durumuna odaklanılarak kutlanmaktadır.

Dünya Balina Günü (Şubat ayının üçüncü Pazar günü) : Bu tatil, tüm dünyada okyanuslarda karşılaşılan zorluklar hakkında farkındalık yaratır.

Köpeğinizi İşe Götür Günü (21 Haziran) : İlk olarak 1999’da kutlanan bu etkinlik, köpeği olmayan tüm iş arkadaşlarınızı bir köpeği sahiplenmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Ulusal Evcil Hayvan Seyahat Güvenliği Günü (2 Ocak) : Halkı araçlarda sınırsız evcil hayvan riski konusunda eğitmeyi hedefliyor.

Ulusal Köpek Yavrusu Günü (23 Mart) : ABD’de kutlanan bu etkinlik, yavru köpekleri kutluyor ve evlat edinmeyi teşvik ediyor.

Evcil Hayvan Takdir Haftası (Haziran ayının ilk tam haftası) : Bu etkinlik, farkındalığı artırıyor ve bizi koşulsuz olarak hak eden evcil hayvanlara özel ilgi göstermeye teşvik ediyor.

Zehir Önleme Haftası (17-23 Mart) : Bu hafta, zehirlenmelerin önlenmesi ve zehirlenmenin tehlikeleri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla kutlanmaktadır.

Veteriner Hekim

Üyelik Tarihi:  8 October 2021