blank
 1. Anasayfa
 2. Veteriner Hekimlik
 3. Veteriner Hekimler Günü Kutlama Mesajları

Veteriner Hekimler Günü Kutlama Mesajları

Her yıl Nisan ayının son Cumartesi gününün “Dünya Veteriner Hekimler Günü” olarak ilan edilmesiyle birlikte Dünya’nın her yerinde Veteriner hekimlerin önemini vurgulamak için bu gün özel etkinliklerle, Veteriner Hekimler Günü kutlama mesajlarıyla ve çeşitli hediyelerle kutlanmaktadır. Veteriner hekim meslektaşlarınıza, Veteriner hekimlerinize, Veteriner Teknisyenlerinize, Asistanlarınıza, Hemşirelerinize, Ekip arkadaşlarınıza ve  Veteriner hekimliği ile uğraşan herkese yaptıkları işler için “Teşekkür” edin.

Teşekkür kartlarınızda ve sosyal medya gönderilerinizde kullanmak üzere Dünya Veteriner Hekimler günü kutlama mesajı fikirlerini kullanabilirsiniz. Bu özel günü nasıl kutlayacağınıza dair önerileri, birbirinden farklı hediye seçeneklerini sayfa içerisinde toparlamaya özen gösterdik. Sizler de fikir ve önerilerinizi sayfanın altında bulunan mesaj kısmından ileterek sayfayı geliştirebilirsiniz, destek olabilirsiniz.

Sosyal Medyada bugünü etiketleyin:
#VeterinerHekimizBiz, #VeterinerHekim, #VeterinerHekimlerGunu, #DunyaVeterinerHekimlerGunu, #WorldVeterinaryDay, #iloveveterinary

Dünya’nın Veteriner Hekimlere ihtiyacı var.

Veteriner Hekimler Gününün Önemi

Dünya Veteriner Hekimler Günü, Dünya Veteriner Hekimler Birliği’nin (World Veterinary Association) 2000 yılında, her yıl Nisan ayının son Cumartesi gününü “Dünya Veteriner Hekimler Günü” olarak ilan etmesi ile kutlanmaya başlamıştır.

Türkiye’de Veteriner Hekimler Günü ilk olarak 28 Nisan 2001‘de, Dünya Ülkeleri ile birlikte Dünya Veteriner Hekimleri Birliği üyesi olan Türk Veteriner Hekimleri Birliği‘nin düzenlediği organizasyon ile kutlanmıştır. Kutlamalarda tüm mesleki kurum ve kuruluşların katkı ve katılımını sağlamak, tüm meslek camiasının sahiplenmesi amacıyla oluşturulan Düzenleme Kurulu tarafından organize edilmiştir.

Dünya Veteriner Hekimler Günü, küresel veteriner hekimler topluluğunu bir araya getirmek ve dünyanın her yerindeki veteriner hekimlerin hayat kurtaran çalışmalarını vurgulamak olan yıllık bir etkinliktir. Dahası, bu gün veteriner hekimlerin önemi konusunda halkı bilinçlendirmeye odaklanıyor.

Dünya Veteriner Hekimler Birliği, altı kıtada 500.000’den fazla veteriner hekimi temsil etmektedir. Böylece dünyanın her yerinden veteriner hekimleri bir araya getiriyor. Bu nedenle Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlamaları, tüm bu bireyleri bir araya getiren, mesleğe olan bağlılıklarını ve tutkularını kutlayan çok önemli bir etkinliktir.

“Medicina Hominem Curat, Veterinaria Humanitatem”
Beşerî hekim insanı tedavi eder, veteriner hekim insanlığı

Veteriner Hekimler Günü Nasıl Kutlanır?

Dünya Veteriner hekimler günü boyunca tüm dünyada Veteriner hekimlerin, Birliklerin, Derneklerin, Veteriner Fakültelerinin vs. girişimleri ile çeşitli etkinlikler, kutlamalar, seminerler ve faaliyetler yapılmaktadır.

Bu gün tüm Dünya’da Veteriner Hekimlerin önemini vurgulamak, tanıtmak, övmek amacıyla her yıl Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (World Organisation for Animal Health OIE) ve Dünya Veteriner Hekimler Birliği (World Veterinary Association WVA) tarafından farkındalık yaratmayı amaçlayan farklı bir tema ile kutlanmaktadır. Seçilen yıllık temaya en başarılı katkıyı sağlayan, tek başına veya diğer veteriner hekim gruplarıyla iş birliği içinde çalışan bir üye birliğine Dünya Veteriner Hekimler Günü Ödülü verilir.

Her yıl gerçekleştirilen etkinlikler, hayvan sağlığı ve refahının yanı sıra Veteriner Hekimlik mesleğini, kamu ve özel veteriner hekimlik hizmetlerini desteklediği için büyük önem taşımaktadır. Bu gün Dünya’nın her yerindeki veteriner hekimler bir araya gelerek fikirlerini tartıştıkları, deneyimlerini paylaştıkları ve veteriner hekimliği geliştirdikleri toplantılar yapıyorlar.

Ayrıca bir çok veteriner kliniği halkı ve müşterilerini bu güne dahil etmek üzere veteriner hekimler günü kutlamaları için çeşitli etkinlikler, açık hava günü ve evcil hayvanlar içinde ücretsiz etkinlikler düzenlemektedirler.

Veteriner Hekimlere Kutlama Fikirleri

 1. Her yıl düzenlenen Dünya Veteriner Hekimler Günü temasıyla ilgili Veteriner Hekimlik Web Siteleri, Seminerleri ve Çalıştaylarına kaydolun, çevrimiçi veya yüz yüne etkinliklere katılın, yeni fikirler edinin.
 2. Çalışanlarınızla bir toplantı planlayarak, düzenli olarak geri bildirim alabilirsiniz. Ekibinizin çalışma ortamını, müşteriler ve hastalar için nasıl daha iyi bir yer haline gelebileceğine ilişkin düşünceleri görüşün.
 3. Veteriner hekimlerinize, meslektaşlarınıza, ekip üyelerinize teşekkür edin, minnettarlık jestleri almak aynı zamanda zihinsel sağlık ve iş memnuniyetini tatmin etmeye yardımcı olur. Bu günü daha da özel kılmak istiyorsanız hediyeler alabilir, takdir yemeği veya partisi düzenleyebilirsiniz.
 4. Dünya Veteriner Hekimler Günü ile ilgili e-postalar gönderin, kartpostallar, posterler, el ilanları ve infografikler hazırlayın ve duvarlara asın. Ayrıca, insanların yılın konusuna nasıl katkıda bulunabileceklerine dair kısa bir video veya sunum sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Hayvan Severlere Kutlama Fikirleri

 1. Veteriner Hekimlerinize, Veteriner Kliniklerine teşekkür mesajı, teşekkür kartları, takdir hediyeleri gönderebilir, sosyal medya hesaplarınızdan teşekkür paylaşımları yapabilirsiniz.
 2. Veteriner hekiminizin düzenlediği etkinliklere katılın ve destek olun.
 3. Veteriner hekimlere, Veteriner hekim ve hayvan baskılı tişörtler, kapüşonlar, bardaklar, kupalar, su şişeleri, Çanta, Telefon kılıfı, Ayakkabı, Çorap, Ahşap İşlemeler, Maske, Bandana ve Etiketli ürünler ile kişiselleştirilmiş hediyeler alabilirsiniz.

Veteriner Hekimler Günü Kutlama Mesajları

Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlu olsun.

Sevgi, merhamet, şefkat ve fedakarlıklarla görevini yapan tüm veterinerlerin Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutlarım

Sağlıklı hayvan, sağlıklı gıda, sağlıklı insan ile çevre sağlığı ve biyogüvenlik konularında çok önemli çalışmalara imza atan tüm veteriner hekimlerimizin “Dünya Veteriner Hekimler Günü” kutlu olsun.

Dünyanın en iyi doktorlarından olan Veteriner hekimler; Hastalarına sorunun ne olduğunu soramazlar, sadece bilmeleri gerekir. Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlu olsun.

Dünyayı tüm hayvanlar için daha adil, daha sağlıklı bir yer haline getirdiğiniz için teşekkür ederiz. Dünya Veteriner Hekimler Gününüz kutlu olsun.

Evcil hayvanlarımız sizlerin sayesinde güvende. Teşekkür ederiz, Dünya Veteriner Hekimler Gününüz kutlu olsun.

Dünyanın dört bir yanındaki tüm Veteriner hekimlere ve ekiplerine teşekkür ederiz. Dünya Veteriner Hekimler Gününüzde mutluluklar dileriz.

Dünya Veteriner Hekimler Gününüz kutlu olsun. En iyi dilek ve saygılarımızla…

Bazı süper kahramanlar pelerin giymez. Veteriner Hekimler Gününüz kutlu olsun.

İyi Veteriner hekimler hayvanlarla konuşur. Harika veteriner hekimler onların karşılık verdiklerini duyar. Dünya Veteriner Hekimlik Gününüz kutlu olsun.

Var olan bütün hayatlara hizmet ederiz,çünkü VETERİNER HEKİMİZ BİZ. 25 Nisan Dünya Veteriner Hekimler Günümüz Kutlu olsun.

“Hayvan sağlığının korunması, hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde fedakârca çalışan veteriner hekimlerimiz, dünyada önemi giderek artan ‘tek sağlık’ yaklaşımının olmazsa olmazlarıdır. Veteriner hekimlerimize hayvan sağlığı, gıda güvenilirliği ve dolayısıyla insan sağlığına sundukları katkılar nedeniyle teşekkür ediyor, Dünya Veteriner Hekimler Günü’nü kutluyorum.”

Hayvan sağlığı, hayvan refahı, gıda güvenilirliği ve halk sağlığının korunması kapsamında özveri ile çalışan değerli meslektaşlarımızın gününü tebrik ederiz.

Ağızsız dilsiz hayvan dostlarımızın yaşamına sağlığına onlara neyin var diye soramadan cevap alamadan katkı veren değerli tıp insanları gününüz kutlu olsun. İyi ki varsınız…

Hayvan sağlığı, gıda güvenliği ve zoonoz hastalıklarla mücadele de ayrıca doğrudan halk sağlığının korunmasında önemli yükümlülükleri bulunan köklü bir geçmişe sahip, saygın bir kurumsal yapının mensubu olan tüm meslektaşlarımın Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutlar saygılar sunarım.

Yılın her döneminde özverili çalışmalar sergileyerek hayvan sağlığında ve hayvan hastalıkları ile mücadelede büyük emek sarf eden, sağlıklı gıdalarla beslenmemiz için bütün güçleriyle çalışan siz değerli veteriner hekimlerimizin “Dünya veteriner hekimler gününü” kutlar sağlıklı ve başarılı günler dilerim.

Veteriner hekimlerimize hayvan sağlığı, gıda güvenilirliği ve dolayısıyla insan sağlığına sundukları katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlu olsun

Sağlık hizmetleri adına görev yapan tüm veteriner hekimlerin, Dünya Veteriner Hekimler Günü’nü kutluyor, sağlık hizmetlerine sundukları katkılar nedeniyle teşekkür ediyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

Merver Ansel, Yüzbaşı Kemal Cemil, Cengiz Aytmatov ve Mehmet Akif Ersoy’un meslektaşları olan güzide mesleğin güzide temsilcileri Dünya Veteriner Hekimler Günü ‘nüz kutlu olsun…

Ağızsız dilsiz hayvan dostlarımızın yaşamına sağlığına onlara neyin var diye soramadan cevap alamadan katkı veren değerli tıp insanları gününüz kutlu olsun. İyi ki varsınız…

Hayvan sağlığı, hayvan refahı, gıda güvenilirliği ve halk sağlığının korunması kapsamında özveri ile çalışan değerli meslektaşlarımızın gününü tebrik ederiz.

Veteriner hekimlerimize hayvan sağlığı, gıda güvenilirliği ve dolayısıyla insan sağlığına sundukları katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlu olsun

Sağlık hizmetleri adına görev yapan tüm veteriner hekimlerin, Dünya Veteriner Hekimler Günü’nü kutluyor, sağlık hizmetlerine sundukları katkılar nedeniyle teşekkür ediyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

Halkımızın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşması, hayvanlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmesi ve sektörün geliştirilmesine sunduğunuz değerli katkılarınız için teşekkür ediyor, Dünya Veteriner Hekimler Gününüzü kutluyoruz.

Hayvan sağlığı, gıda güvenliği ve zoonoz hastalıklarla mücadele de ayrıca doğrudan halk sağlığının korunmasında önemli yükümlülükleri bulunan köklü bir geçmişe sahip, saygın bir kurumsal yapının mensubu olan tüm meslektaşlarımın Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutlar saygılar sunarım’’

Yılın her döneminde özverili çalışmalar sergileyerek hayvan sağlığında ve hayvan hastalıkları ile mücadelede büyük emek sarf eden, sağlıklı gıdalarla beslenmemiz için bütün güçleriyle çalışan siz değerli veteriner hekimlerimizin “dünya veteriner hekimler gününü” kutlar sağlıklı ve başarılı günler dilerim.

Fedakarca çalışan Veteriner Hekimlerimiz; Halkımızın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşması, hayvanlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmesi ve sektörün geliştirilmesine sunduğunuz değerli katkılarınız için teşekkür ediyor, Dünya Veteriner Hekimler Gününüzü kutluyoruz.

Gece, gündüz, kar, yağmur, çamur, soğuk, sıcak, uzak, yakın demeden hayvan sağlığı için çalışan, halkın sağlığını korumak için kendi hayatlarını riske atan tüm veterinerlerimizin Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlu olsun.

Tarihi insanlık tarihi kadar eski bir mesleğin mensubu ve yaratılanı yaratandan dolayı sevmeyi öğütleyen bir inancın fertleri olarak özünde insanlara hizmet gerçeğini barındıran bu nezih mesleğin mensupları son nefes dahil olmak üzere bu görevlerini yerine getirmekten asla geri durmayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün meslektaşlarımın “Veteriner Hekimler Günü”nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Hangi şartlar altında olursa olsun, hayvan sağlığına ve insanlığa hizmet eden tüm veteriner hekimlerin ve veteriner hekim adaylarının Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlu olsun.

Veteriner hekimlerimize hayvan sağlığı, gıda güvenilirliği ve dolayısıyla insan sağlığına sundukları katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlu olsun

Veteriner Hekimlerin olmadığı bir dünyada sokaklar da boş olurdu. Dünya sağlığı için mücadelesine azimle devam eden tüm veteriner hekimlerimizin “DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ” kutlu olsun.

Tüm dünyada yaşanan Covid-19 salgını da bir kez daha, veteriner hekimsiz insan sağlığının olamayacağını göstermiştir.
Tüm meslektaşlarımızın Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutlu olsun.

Veteriner Hekimleriniz İçin Hediye Fikirleri

Bu önemli günü en uygun kutlamak için kendinize veya en sevdiğiniz Veteriner hekiminize çeşitli hediyeler alabilirsiniz. Veteriner hekimlere, Veteriner hekim ve hayvan baskılı tişörtler, kapüşonlar, takılar, anahtarlıklar, bardaklar, kupalar, su şişeleri, çanta, telefon kılıfı, ayakkabı, çorap, bere, şapka, ahşap işlemeler, maske, bandana ve hediye kartları ile etiketli resimli ürünler ile kişiselleştirilmiş hediyeler alabilirsiniz.

Ayrıca Veteriner hekim eşinize, annenize, babanıza veya Veteriner hekim öğrencilerinize de Sevgililer gününde, Doğum günlerinde, Anneler gününde, Babalar gününde, Bayram ve tatillerde de özel hediyeler alarak onları mutlu edebilirsiniz.

Veteriner Hekimler için Atasözleri, Deyimler ve Alıntılar

Veteriner hekimler günü kutlama sözlerini, veteriner hekim resimlerini, sosyal medya durumlarını, veteriner hekimlik ile ilgili atasözlerini, deyimleri ve alıntıları paylaşabilirsiniz. Veteriner Hekim atasözleri, geçmişten günümüze kadar gelen içinde mecazi anlamlar barındıran, eğitici ve öğretici olan, kısa ve özlü öğüt veren cümleler, özlü sözler, ile ilgili çeşitli kaynaklardan yıllar içerisinde toparlanmış ilham verici, mesleği yücelten bilgece düşünülerek öğüt niteliği kazandırılmış cümleler, Veteriner Hekimlik sözleri, espiriler, komik veteriner hekimlerden alıntılardan, deyimlerden ve seslenişlerden oluşan koleksiyon hazırlanmıştır.

Veteriner Hekimlik İle İlgili Atasözleri, Deyimler ve Alıntılar sayfasından daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Çünkü bir tecrübe etsen senin aklın da yatar,
Bize insan hekiminden daha lazım baytar.

Mehmet Akif ERSOY

Denilebilir ki; insan hekimliği, veteriner hekimliği yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir.
Beşeri Hekimlik insan için, oysa Veteriner Hekimlik insanlık içindir.

İsmet İNÖNÜ

Bence dünyadaki en iyi hekim; Veteriner Hekimdir. Çünkü hastasına rahatsızlığını soramaz, bunu kendisi bilmek zorundadır.

Will ROGERS

Veteriner hekimliği; “sağlık alanı ile tarım alanına aynı düzeyde aynı değerde ve eş nitelikte hizmet verebilen ve bu yapıya sahip tek meslek” olarak tanımlanmışlardır.

WHO – FAO UZMANLARI

Ayrıca Bakınız

İçerik ve listeler zamanla güncellenmektedir. Sizde konu hakkındaki fikirlerinizi, eklemek istediklerinizi ve düzenlenmesini talep ettiğiniz alanları yorumlardan ve iletişim sayfalarından bizlere bildirerek katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca konu ile ilgili bildiğiniz öykü, roman, şiir, film, tiyatro, şarkı ve türkü gibi türleri de yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar

 1. Türk Dil Kurumu Sözlükleri – https://sozluk.gov.tr/
 2. 6343 Sayılı Kanun Veteriner Hekimliği Mesleğinin İcrasına, Türk Veteriner Hekimleri Birliği İle Odalarının Teşekkül Tarzına ve Göreceği İşlere Dair Kanun – https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.6343.pdf
 3. Resmi Gazete – 02.02.2008 tarih ve 26775 sayılı “Doktorluk, Hemşirelik, Ebelik, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Eczacılık ve Mimarlık Eğitim Programlarının Asgari Eğitim Koşullarının Belirlenmesine Dair Yönetmelik” https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2008/02/20080202-9.htm
 4. Resmi Gazete: KAMU DIŞINDA GÖREV ALAN VETERİNER HEKİMLERİN ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA DAİR TEBLİĞ https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/07/20150713-9.htm
 5. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Yönetmeliği – https://www.mevzuat.gov.tr/anasayfa/MevzuatFihristDetayIframe?MevzuatTur=7&MevzuatNo=10644&MevzuatTertip=5
 6. VeterinerHekimiz.Biz internet sayfası ile sosyal medya ağlarından iletilen bilgiler ile VeterinerHekim sayfalarından alıntılar
 7. Veterinarian Sayings and Veterinarian Quotes, Quotes and Sayings About Veterinarian, Animal Lover Sayings, Livestock Sayings Veterinarium

Veteriner Hekim

Üyelik Tarihi:  8 October 2021